Haberler
Giriş Tarihi : 02-06-2021 19:35   Güncelleme : 02-06-2021 19:35

Tecavüzcü Uzman Çavuş Musa Orhan'ın Tutuksuz Yargılanmasına Tepki Gösteren Ezgi Mola Hakkında Hapis İstemi!

Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola’nın paylaşımı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Tecavüzcü Uzman Çavuş Musa Orhan'ın Tutuksuz Yargılanmasına Tepki Gösteren Ezgi Mola Hakkında Hapis İstemi!

Batman'da 18 yaşındaki İpek Er'i bir evde alıkoyarak 20 gün cinsel saldırıda bulunmasının ardından Er'in intihar etmesine neden olan ve ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçlaması ile hakkında dava açılan Uzman Çavuş Musa Orhan'ın yargılandığı davada yine tutuklama çıkmamış, duruşma 16 eylüle ertelenmişti.

Sanık Orhan tutuksuz yargılanırken, olayın duyulduğu günden bu yana tepkiler sürüyor. Orhan’ın salınmasına tepki gösteren Oyuncu Ezgi Mola da “20 Ağustos 2020’de sosyal medya hesabından “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhanTutuklansin” paylaşımında bulundu.

Paylaşımı üzerine Oyuncu Ezgi Mola hakkında, cinsel saldırı zanlısı Musa Orhan'a sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı. Mola'nın 2 yıl 4 aya kadar hapsi istendi.

2 Yıl 4 Aya Kadar Hapis İstemiyle Dava

Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola’nın paylaşımı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, Mola hakkında ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ ve ‘hakaret’ suçlarından 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi. İddianame, Ankara 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek, Mola hakkında dava açıldı.

"Özür Dilemekten İmtina Etti"

Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, yaptığı açıklamada, “Toplumsal bir cinnet hali olarak bulaşıcı bir hastalık gibi hızla yayılan linç kültüründe bireyler, kendilerinden olmayanları sadece cezalandırmak için değil aynı zamanda emsal oluşturmak için de bu eyleme başvururlar. Sanık Ezgi Mola da dosya hakkında hiçbir bilgisi olmadan, tek bir kaynaktan kasıtlı olarak yayılmış sahte evrakı gerçek gibi kabul etmiştir. Atmış olduğu gönderiyi aylarca başa tutturarak, müvekkilime on binlerce küfür ve tehdit edilmesine zemin hazırlamıştır. Özür mesajı yayımlamaktan imtina ettiği için şikayetçi olmak zorunda kaldık. Sosyal medya linç kültürünü tamamen bitirmezsek yarın Ezgi Mola hanım da bir başka linç kültürünün mağduru olabilir” dedi.