Haberler
Giriş Tarihi : 18-03-2021 15:14   Güncelleme : 18-03-2021 15:14

Tefeci Çetesini Finanse Eden Kişi Doktor Çıktı

Polisin 'tefecilik' operasyonu yaptığı 9 kişilik ekibi bir doktorun finanse ettiği ortaya çıktı.

Tefeci Çetesini Finanse Eden Kişi Doktor Çıktı

İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nca haklarında gözaltı kararı verilen Adem T. ile birlikte hareket ettikleri tespit edilen 9 şüphelinin yakalanması için Adana ve Kahramanmaraş'ta eş zamanlı operasyon düzenledi.

Belirlenen adreslere baskın yapan polis, doktor Hasan B.'nin de aralarında olduğu 9 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, 2 ruhsatsız tabanca, 1 ruhsatsız pompalı tüfek, çok sayıda fişek, 32 milyon 358 bin TL değerinde 398 senet ve çek, 120 boş senet, 27 farklı kişiye ait tapu, alacak notlarının bulunduğu 6 defter, çok sayıda araç satış sözleşmesi, banka dekontu ve dijital materyal ele geçirildi.

Liderliğini Adem T. ile babası Hıdır T.'nin yaptığı şebekenin finansörünün ise özel bir tıp merkezinde görevli Dr. Hasan B. olduğu anlaşıldı. Hasan B.'nin, paraya ihtiyacı olan kişileri şebekeye yönlendirdiği ve karşılığında da komisyon aldığı tespit edildi. Şebekenin, bu zamana kadar 12 kişiden yaklaşık 2 milyon TL'lik haksız kazanç elde ettikleri saptandı.

Öte yandan borcunu ödeyemeyen mağdurların tehdit edildiği, araç, ev ve arsalarına zorla el konulduğu öne sürüldü.