Haberler
Giriş Tarihi : 27-04-2021 10:17   Güncelleme : 27-04-2021 10:17

Tekel Bayileri Yasak Kapsamında Değil

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, tekel bayilerinin tam kapanma sırasında yasak kapsamına alınmadığını açıkladı.

Tekel Bayileri Yasak Kapsamında Değil

Tam kapanmayı öngören genelgede alkol satışıyla ya da tekel bayileriyle ilgili özel bir madde bulunmazken, marketlere ilişkin düzenleme şu ifadelerle verildi: “Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir. Yukarıda belirtilen uygulama zincir ve süper marketler için haftanın altı günü geçerli olacak, zincir marketler pazar günleri kapalı kalacaktır.”

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün kabine toplantısı akabinde yaptığı konuşmada 29 Nisan 2021 saat 19.00 ile 17 Mayıs 2021 05.00 arasında tam kapanmaya geçileceğini açıklamıştı.