Haberler
Giriş Tarihi : 08-04-2021 15:04   Güncelleme : 08-04-2021 15:04

Tekel Bayilerine ''İçki Satan Lanetlenmiştir'' Yazılı Mektuplar Gönderildi

Konya, Ankara ve Ordu başta olmak üzere pek çok ilde bulunan tekel bayilerine içkinin lanetli olduğuna dair yazılar içeren mektuplar gönderildi.

Tekel Bayilerine ''İçki Satan Lanetlenmiştir'' Yazılı Mektuplar Gönderildi

Farklı illerde bulunan tekel bayisi çalışanları son günlerde aynı ifadeleri içeren mektuplar almaya başladı. 'İçkinin kötülüklerin anası' olduğu belirtilen mektuplar, tekel bayisi çalışanlarını rahatsız etti.

“İçki ve uyuşturucu üreten, dağıtan, alan, satan, eken, biçen, özendiren ve aracılık edenlere lanet edilmiştir” gibi ifadeler yer verilen mektup hakkında konuşan Türkiye Tekel Bayiiler Platformu Kurucu Özgür Aybaş, “Tarikatlardan, bazı camilerde görev yapan imamlar kendilerine görev mi verilmiş bilmiyorum ama insanlara bu tarz mektupları gönderiyorlar, üstüne bir de dükkanlara gelip sözlü tebliğde bulunuyorlar” diyerek duruma tepki gösterdi.

Mektuplarda yer alan ayrımcı ve özel hayata müdahale eden ifadelerin altını çizen Aybaş, “Biz bu insanların bulunduğu cemaatlere, tarikatlara gitsek, siz niye alkol almıyorsunuz desek bu düşünce özgürlüğüne müdahaleye girmez mi? Fakat onlar bize geldiği zaman, biz onları eleştirince sadece fikir beyan etmiş oluyorlar. Bunlar bizim tebliğimiz diyerek işin içinden çıkıyorlar. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz? Biz dini bilmiyor muyuz? Bu yapılan tamamen farklı bir uygulama, bu da aslında bir suç” diyerek mektubu bırakanları eleştirdi.