Spor
Giriş Tarihi : 21-09-2020 13:44   Güncelleme : 21-09-2020 13:44

TFF Başkanı Salgını Unuttu: Seyircili Oynatmak İstiyoruz ama İzin Vermiyorlar

Nihat Özdemir, yarışın koronavirüsün gölgesinde devam ettiği futbol ligleri için "Ne olursa olsun devam edeceğiz" dedi. Özdemir, maçların seyircili oynatılmasına da Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun izin vermediğini kaydetti.

TFF Başkanı Salgını Unuttu: Seyircili Oynatmak İstiyoruz ama İzin Vermiyorlar

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, yeni tip koronavirüs pandemisi tedbirleri ile geçen hafta başlayan Süper Lig'in gidişatına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da salgına karşı tedbir amaçlı bir ara verilmesi ihtimaline karşın "Ne olursa olsun liglere devam edeceğiz" diye konuşan Özdemir'in açıklamaları şöyle:

"Liglerimiz başladı, Süper Lig takımlarımızı bu işlere çok dikkat ediyor, aynı şekilde 1. Lig takımlarımız da çok dikkat ediyor. Misli.com 2. Lig ve Misli.com 3. Lig’de pandemiden dolayı bazı olaylar yaşıyoruz. Her kulübün dikkat etmesi lazım. Hakemlere gözümüz gibi bakıyoruz, onlarda da pozitif vakalar çıkıyor. 2. Lig ve 3. Lig takımları kamp yerlerini antrenman sahalarına daha çok dikkat etmeleri gerekiyor. Ne olursa olsun liglere devam edeceğiz.”

"Maçları Seyircili Oynatmak İstiyoruz"

"Türkiye’de pandeminin seyrini hep birlikte takip ediyoruz. Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulumuz da bu işin üzerinde. Sürekli görüşme halindeyiz. Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu da bu işin üzerinde. Biz de maçları seyircili oynatmak istiyoruz, neredeyse yüzde 10 kapasiteli oynamasına da razı olduk ama Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu müsaade etmiyor. Önümüzdeki günlerde pandemi de bir rahatlama olursa görüşmelerimizi devam ettirerek  bütün liglerimizi az da olsa, taraftarla hiç olmazsa localarımızı açarak liglerimize devam etmek istiyoruz."

Hakem Hataları

"Maçlarımızı hem hakemlerimiz hem de VAR yönetiyor. Bunun TFF 1. Ligi ve Misli.com 2. Ligi, Misli.com 3. Ligi var ve buralarda da hakem olaylarına maalesef rastlıyoruz. Olabilir, onlar da insan, VAR’da görevli olanlar da insan. Biz bu hataları en alt seviyede, minimum seviyede tutmak istiyoruz. Merkez Hakem Kurulu ve hakem arkadaşlar ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Her geçen hafta daha da iyi olacaklarına da inanıyoruz."