Haberler
Giriş Tarihi : 08-09-2021 14:27   Güncelleme : 08-09-2021 14:55

THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı’nın İstifa Dilekçesi Ortaya Çıktı

THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı’nın Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne gönderdiği istifa dilekçesi ortaya çıktı.

THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı’nın İstifa Dilekçesi Ortaya Çıktı

Orman yangınları sebebiyle eleştirilerin hedefi olan Türk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, linç kampanyasına kurban verilmek istendiğini belirterek istifa etmişti. Kurumdaki odasını boşaltarak görevini bırakan Aşçı'nın Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne gönderdiği istifa dilekçesine ulaşıldı.

Aşçı'nın 1 Eylül tarihinde gönderdiği dilekçe şu şekilde:

“Hepimizin yüreğini yakan orman yangınlarında pek çok mecra THK’yi ve özellikle şahsımı odağa koymuş, linç kampanyasına kurum ve ziyadesiyle şahsım kurban edilmek istenmiştir.

Herhangi bir görev talebimiz yokken millete hizmet etmenin en temel ödevimiz olduğu anlayışıyla bitmiş, tükenmiş, borç batağına saplanmış kurumda özveri ile çalışmalar yapılmış ve yapılıyorken en ağır ve haksız ithamlarla muhatap olmak şahsımı ziyadesiyle üzmüştür. Fedakarca çalışmanın karşılığı bu olmamalıdır. Banka borçları başarılı bir şekilde yapılandırılmış, vergi ve SGK borçları da aynı şekilde yapılandırılmıştır. Durma noktasına gelmiş işler yeniden yapılır hale getirilmiş, yeni işler yapılmaya başlanmış ve gelir elde edilmiştir. Verimsiz, hantal yapı küçültülmüş, ciddi tasarruf yapılmış, borç batağından çıkarılmıştır. Kurum kendisine yüklenen görev amacına uygun tüm işleri yapar ve yapabilecek hale gelmeye başlamıştır. Kurumu batıranlar, bunlarla hareket eden mihraklar ve maalesef bu kişilerin yalan ve iftiralarının peşinden gidenlerin haksız itham ve saldırıları da devam etmektedir.

Etik kurallar ve geleneklerimiz de dikkate alınarak Medeni Kanunun 477’inci maddesi uyarında kayyumluk görevimden çekilmek istediğimi bildirir, sayın mahkemenizden bu madde uyarından kayyumluk görevinden ayrılmam hususunda gereğini arz ederim.”