Haberler
Giriş Tarihi : 17-09-2021 12:23   Güncelleme : 17-09-2021 12:23

Ticaret Bakanı Muş Piyasaya 'Yaptırım Sopası'nı Salladı: Organize Fiyat Artışını Tetikleyen Ne Varsa Gereken Yapılır

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, fahiş fiyat artışlarına karşı denetimlerin sıkılaştırıldığını bildirdi.

Ticaret Bakanı Muş Piyasaya 'Yaptırım Sopası'nı Salladı: Organize Fiyat Artışını Tetikleyen Ne Varsa Gereken Yapılır

Ticaret Bakanlığı'nın fahiş fiyat artışlarına karşı denetimleri sıkılaştırdığını belirten Muş, hal denetimlerinin devam edeceğini kaydederek ÖTV indirimi sonrasında araç bayilerinde yeterli sayıda araç bulunamamasına ilişkin olarak şikayetlerin dikkate alınarak Teftiş Kurulu'nun devreye sokulduğunu ifade etti.

Hal denetimlerinin devam edeceğini belirten Muş, "Şu an çalışmalar devam ediyor. Kuralları aşanlar varsa gereken cezayı alırlar. Burası tanımlı ve kurallı bir alan. O açıdan eğer usulsüzlük varsa gereği yapılır. Organize fiyat artışını tetikleyen ne varsa gereken yapılır" diye konuştu.

Bakanlığa bağlı il müdürlüklerinin rutin denetimlerinin devam ettiğini belirten Muş, "Ben, rehberlik ve teftiş kurulu başkanlığını da harekete geçirdim. Denetimlerde rehberlik de yapıyoruz ve yanlış varsa düzeltmiş oluyoruz. Vatandaşın şikayetlerini dikkate alıyoruz ve iddiaları değerlendiriyoruz" dedi.

"Peşinen kimseyi suçlu gösteremeyiz ancak çeşitli iddialar dolaşıyor" diyen Muş, "Eğer araçlar stokta tutuluyorsa, anlaşıp galericilere veriliyorsa ve vatandaş bunlardan dolayı araç bulamıyorsa, tespiti halinde bunların çok ağır yaptırımları olacak. Kural dışılık varsa kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Bu konuda çok netiz" ifadelerini kullandı.