Haberler
Giriş Tarihi : 02-06-2021 17:07   Güncelleme : 02-06-2021 17:29

Toplu Açılış Töreni'nde Konuşma Yapan Meral Akşener'den Mansur Yavaş'a Övgüler

Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda yapılan Toplu Açılış Töreni'ne katılan Meral Akşener, Mansur Yavaş'ın Belediyecilik anlayışından övgüyle bahsetti.

Toplu Açılış Töreni'nde Konuşma Yapan Meral Akşener'den Mansur Yavaş'a Övgüler

Çankaya Belediyesi, Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda Toplu Açılış Töreni düzenledi. Törene Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen gibi isimler katıldı. 

Törende konuşma yapan Akşener, Mansur Yavaş'ın çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Çok değerli misafirlerimiz, İl Başkanlarımız, Belediye Başkanlarımız, Belediye Meclis Üyelerimiz ve Ankara’yı Ankaralıların şehri haline getiren Sayın Mansur Yavaş. Alper Taşdelen kardeşimin daveti üzerine geldik, çok güzel hizmetler yapılacağını ve yapıldığını gördük, çok mutlu olduk. Güzel söz; doğru belediyecilik. 750 dönümlük bir kupon arazinin üzerine neler neler yapılırdı, halkın emrine milletin emrine ver, park yap, bahçe yap bizi çok onurlandırdı ama birilerinin siniri kesin bozdu. Mansur Yavaş da aynı şeyi yapıyor Bu gidişle İstanbul’a taşınır ama orada da Ekrem İmamoğlu var'' ifadelerini kullandı.

Gençlere Umut Oldunuz 

Akşener, gençlerin ülkeyi terk etmek istediğini ancak Mansur Yavaş'ın yaptığı çalışmalar sayesinde geleceğe umutla bakabildiklerini belirterek, ''Umut oldunuz çocuklarımız için, gençlerimiz için umut oldunuz. Sayın Genel Başkanımız da gençlerimizle toplantılar yapıyor ben de uzun zamandır gençlerle çalışıyorum, birinci öncelikleri Türkiye’yi terk etmek. Sizin yaptığınız çalışmalar, bu özel örnekler o gençlerin umutsuzluğunu ortadan kaldıran; acaba bir hayat yaşayabilir miyiz, bir geleceğimiz olabilir mi? sorusuna umutlu bir cevap verdiren çalışmalar. Belediyecilikle ilgili çalışma biçimini o kadar yolundan çıkardılar ki, aslında yaptığınız iş göreviniz ama görevinizi yaparak ortaya koyduğunuz tavır bu ülkenin çocuklarının bu ülkede kalmasına bir umuttur. Onun için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Çalmayınca çırpmayınca, kupon araziler olmayınca böyle oluyormuş bu da hepimizi çok mutlu ediyor'' dedi.

Millet İttifakı Belediyelerinin çalışmalarından oldukça memnun olduğunu söyleyen Akşener, bu belediyelerin yaptığı çalışmalarda ve verdiği mücadelelerde dürüst olduklarını, AKP yönetimi gidince belediyelerde hırsızlığın ve değer istismarının sona ereceğini söyledi.

Türkan Saylan Borcunu Ödemeye Çalışan Bir Kadındı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin eski Genel Başkanı, doktor, akademisyen ve yazar Türkan Saylan'ı da anımsatan Akşener, ''Türkan Saylan ismini gördüm, Allah mekanını cennet etsin Türkiye’deki lepra meselesinin tek mücadele edeniydi. Felç geçirmişti yattığı yerden örgü örerek örgüleri o hastalara hediye etmiş bir insandı. Anadolu’yu tek tek dolaşıp tek tek o hastaları bulup mücadele etmiş bir insandı. Orada gördüklerinden edindikleriyle Türkiye’ye borcunu ödemeye çalışan bir kadındı. Bu ülkede Türkan Saylan’ı hasta yatağından kaldırıp hapse koydular. O Türkan Saylan hiç küsmedi annesinin kendisine söylediği bu ülkenin insanlarını sev talimatını ölünceye kadar uyguladı. Allah onun mekanını cennet etsin” şeklinde konuştu.