Haberler
Giriş Tarihi : 29-01-2021 21:55   Güncelleme : 29-01-2021 21:55

Torununa Cinsel İstismarda Bulunan 62 Yaşındaki Adam 16 Yıl 8 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, 13 yaşındaki torunu L.N.T.'ye sistematik cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Kenan Onarancan (62), 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Torununa Cinsel İstismarda Bulunan 62 Yaşındaki Adam 16 Yıl 8 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yaşayan Özlem Onarancan, 2 yıl önce ortaokul öğrencisi kızı L.N.T.'yi psikoloğa götürdü.

L.N.T. psikoloğa ve annesine, dedesi Kenan Onarancan'ın kendisine birçok kez cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Kızının psikolojik tedavisinin tamamlanmasını bekleyen Özlem Onarancan, babası hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Kenan Onarancan hakkında, torununa sistematik olarak cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle Turgutlu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Duruşmalarda hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Kenan Onarancan, "Cinsel duygularımı tatmin etmek için torunuma yönelik bir eylemim olmamıştır. Bu iddiaları kabul etmiyorum. Bu olaylar yaşanmadan 6 ay önce kızımın evinin yanında bulunan evimizi satıp başka yere taşındık. Bu nedenle torunumun düzeni bozuldu. Düzeni bozulduğu için de bana bu şekilde isnatta bulunduğunu düşünüyorum" dedi.

Davanın karar duruşması dün görüldü. Duruşmaya Onarancan ve avukatı ile müşteki vekilleri katıldı. Mahkeme heyeti, sanık Kenan Onarancan'ın 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.