Spor
Giriş Tarihi : 12-09-2020 12:38   Güncelleme : 12-09-2020 12:38

Trabzonspor'dan Sorloth Açıklaması

Bordo mavili ekip Norveçli yıldızın satışı için RB Leipzig'ten gelen teklifi değerlendirdiklerini açıkladı.

Trabzonspor'dan Sorloth Açıklaması

Trabzonspor, hakkında transfer dedikoduları bitmek bilmeyen başarılı golcüsü ile ilgili bir açıklama yayımladı. Açıklamada Norveçli oyuncu için RB Leipzig'ten transfer teklifi alındığı ve bu teklifin kulüp menfaatleri doğrultusunda değerlendirildiği ifade edildi.

Geçtiğimiz sezonu attığı 24 golle 'gol kralı' olarak tamamlayan yıldız futbolcunun kulüpten ayrılığına kesin gözüyle bakılırken Pazar günü oynanacak Beşiktaş derbisinde forma giyip giymeyeceği ise merak konusu.

8 Eylül'de Milli Takım kampından dönüp Trabzon'da çalışmalara başlaması gereken Sorloth'un Oslo'da Covid-19 testi yaptırması nedeniyle geciktiği bilgisine kulübün açıklamasında da yer verildi.

Bordo mavili kulüpten yapılan açıklama şöyle:

"Futbolcumuz Alexander Sorloth için RB Leipzig Kulübünden resmi transfer teklifi gelmiş olup, yönetim kurulumuz tarafından kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda bu teklif değerlendirilmektedir.

Kiralama sözleşmesinin erken feshini gerektiren ve tüm tarafların mutabık kalacağı bir anlaşma için süreç devam ederken, futbolcumuz Alexander Sorloth ülkesinin milli takımının kampına katılmak üzere Norveç’e gitmiştir. Karşılaşmaların ardından 8 Eylül Salı günü Trabzon’da olması gereken oyuncumuz, Oslo’da COVID-19 testi yaptırdığını, PCR testinin 10 Eylül Perşembe günü sonuçlanacağını ve 11 Eylül Cuma günü Trabzon’da olacağını tarafımıza bildirmiştir.

Bugün itibariyle henüz Trabzon’a gelmeyen futbolcumuz için noter tespiti yapılmış olup kulübümüzün disiplin talimatındaki ilgili maddeler yürürlüğe girmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."