Haberler
Giriş Tarihi : 06-09-2021 21:07   Güncelleme : 06-09-2021 21:07

Trenin Çarptığı Minibüs Sürücüsünün İfadesi Ortaya Çıktı

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde yaşanan kazada servis minibüsünü kullanan sürücü Bilal Küllü'nün ifadesi ortaya çıktı.

Trenin Çarptığı Minibüs Sürücüsünün İfadesi Ortaya Çıktı

İlçeye bağlı Velimeşe Mahallesi'nde Cumartesi sbah 8 sıralarında meydana gelen trafik kazasında Bilal Küllü yönetimindeki servis minibüsüne hemzemin geçitte yük treni çarpmış, 7 kişi kayatını kaybetmişti.

Hastanedeki tedavisinin ardındna gözaltına alınan sürücü Bilal Küllü'nün ifadesinde "Minibüste 12 veya 13 yolcu vardı. Velimeşe Mahallesi'ne seyir halindeyken, ışıklar istikametine yeşil yanıyordu. O yol seyir halinde devam ediyordu, sol tarafa Velimeşe Mahallesi'ne dönecek araçlar için kırmızı ışık yanıp yanmadığını görmedim. Sarı ve siyah renkli araçlar gördüm" dedi.

"Ben deve boynu şeklindeki Çerkezköy istikametine verilen yeşil ışığı gördüğüm için önümdeki araçlar da durduğu için, 'Neden yürümüyor' diye korna çaldım. Önümdeki araç yürümedi geri vitese taktım o aracın sağından geçerek sola döndüm. Velimeşe istikametine giderken tren yolu hemzemin geçitte bariyerleri gördüm" diyen Küllü, "Ben bariyerlerinin birini geçip tren rayının üzerine vardığımda da treni görmedim. Ben ışık da görmedim. Tren yolundaki hemzemin geçitteki sesleri, yani trenin geldiğine dair ikaz sesini de duymadım. Minibüse trenin çarptığını da hissetmedim. Ben gözlerimi açtığımda kaza yaptığımı anladım. Benim yan koltuğumda yolcu yoktu. Bende kemer takılı değildi" ifadelerini kullandı.

Trenin geldiğini görüp görmediğine ilişkin soruya ise Küllü "Ben yük treninin görmedim, ben bariyerin kapalı olduğunu bariyere yaklaştığımda gördüm. Ben bariyere çarpmamak için hemzemin geçitten geçmeye çalıştım" yanıtını verdi.

"Ben 4,5 yıldır bu fabrikaya yolcu taşıyorum, günde 8 defa hemzemin geçitten minibüsle geçiyorum. Bu yoldan daha önce başka araçların geçtiğini gördük. O gün de ben geçtim" diyen Küllü, "Ben sola dönüp sarı renkli taksiyi geçtiğimde fark ettim. Ya bariyerlere vuracaktım ya da hemzemin geçitten geçecektim. Demek ki geçmemek gerekiyormuş, araçtaki yolcuların hepsini çok yakından tanıyordum. Kazanın oluşmasından dolayı pişmanım" şeklinde konuştu.

Bilal Küllü hakkında Çorlu Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklama kararı verildi.