Haberler
Giriş Tarihi : 06-01-2021 22:12   Güncelleme : 06-01-2021 22:12

Trump Pes Etmiyor: Mike Pence Doğru Şeyi Yaparsa Kazanırız

ABD Başkanı Donald Trump “Çalmayı Durdur” mitinginde yaptığı konuşmada, asla teslim olmayacağını belirtti.

Trump Pes Etmiyor: Mike Pence Doğru Şeyi Yaparsa Kazanırız

ABD Başkanı Donald Trump “Çalmayı Durdur” mitinginde yaptığı konuşmada, asla teslim olmayacağını belirterek, Başkan Yardımcısı Mike Pence'e Joe Biden'ın zaferini Kongre'de onaylamaması yönünde çağrı yaptı.

ABD Başkanı Donald Trump, başkent Washington DC’de “Çalmayı Durdur" mitinginde yaptığı konuşmada, “Asla pes etmeyeceğiz, asla kabul etmeyeceğiz, işin içinde bir hırsızlık olduğunda kabul etmeyeceğiz” ifadelerini kullanarak seçimlerde hile yapıldığı konusunda ısrarını devam ettirdi.

Trump, Başkan Yardımcısı Mike Pence’in doğru olanı yapması durumunda seçimi kazanacaklarını belirterek, “Umarım Mike doğru olanı yapacaktır. Umarım öyledir, umarım. Çünkü Mike Pence doğru şeyi yaparsa seçimi kazanırız. Başkan Yardımcısı Pence'in yapması gereken tek şey, belgeyi yeniden onaylamak için eyaletlere geri göndermek ve biz başkan olacağız ve sizler en mutlu insanlar olacaksınız” şeklinde konuştu.

Trump, konuşmasında Cumhuriyetçi senatörlerin Demokratlara göz yumduğunu söyleyerek, “Bunlardan çok var. Harika olanları da var ama bir sürü zayıf olan var. Demokratlar sınırları açarken, orduyu yıkarken ve Amerika'yı sonlandırırken görmezden geldiler. Mücadele etmeyenleri ön planda tutmalıyız. Onların kim olduğunu size söyleyeceğiz” dedi.