Haberler
Giriş Tarihi : 21-10-2020 15:41   Güncelleme : 21-10-2020 15:41

Trump'ın Çin'de Banka Hesabı Çıktı

The New York Times'da yer alan bir habere göre, Trump'ın ABD dışındaki üç banka hesabından birisinin Çin'de olduğu ortaya çıktı.

Trump'ın Çin'de Banka Hesabı Çıktı

ABD'de 3 Kasım'da yapılacak olan seçimler yaklaşırken rakibi Joe Biden'ı Çin devletine yönelik 'yumuşak' olmakla suçlayan ABD Başkanı Donald Trump'ın Çin'de banka hesabının olduğu belirlendi.

Daha önce gönüllü olarak mal varlığı beyannamesi yapan Donald Trump, Çin'deki banka hesabını açıklamamıştı. Doğrudan Trump'a ait olmayan, ancak Trump International Hotels Management şirketi adına açılan hesaptan, 2013-2015 arasında Çin'e 188 bin dolar vergi ödendiği ortaya çıktı.

The New York Times'da yer alan bir habere göreyse son dönemde Çin'e yönelik sert tavır alan Trump'ın ABD dışındaki üç banka hesabından birisinin Çin'de olduğu aktarıldı.

Şirket Avukatı Yanıtladı

Konu hakkında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trump şirketi avukatı Alan Garten, bölgede ticaret yapmak için söz konusu hesapların açıldığını, ancak projelerin gerçekleşmediğini açıkladı. Garten, "2015 yılından sonra banka hesabı hala açık olsa da, hiçbir iş için kullanılmadı" şeklinde konuştu.