Haberler
Giriş Tarihi : 17-03-2021 11:06   Güncelleme : 17-03-2021 11:06

Trump'tan Amerikalılara Aşı Olun Tavsiyesi

Eski ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip Çin virüsüne karşı geliştirilen aşıların güvenli olduğunu belirterek, tüm vatandaşlara aşı olma çağrısında bulundu. Trump, 3 Kasım 2020'de gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinde Demokratların hile yaptığı iddiasını da yineledi.

Trump'tan Amerikalılara Aşı Olun Tavsiyesi

Görevde olduğu dönemde Çin virüsü salgınına karşı yeterli ölçüde tedbir almamakla eleştirilen eski ABD Başkanı Trump, Fox News kanalına verdiği mülakatta salgını ve aşı çalışmalarını değerlendirdi.

Trump, "Aşı olmayı tavsiye ediyorum, dürüstçe söylemek gerekirse çoğu bana oy vermiş ama aşı vurulmak istemeyen birçok kişiye aşı olmalarını tavsiye ettim" dedi. Bununla birlikte herkesin aşı olup olmama konusunda özgür olduğunu belirten Trump, Çin virüsü aşılarının güvenli olduğunu ve işe yaradığını söyledi.

Halen hayatta olan diğer eski başkanlar daha önce ortak bir kampanyada yer alarak herkese aşı olma çağrısı yapmıştı. 3 Kasım 2020'de gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinde Demokratların hile yaptığını ve mahkemelerin buna karşı seyirci kaldığını savunan Trump, seçim sonuçlarıyla ilgili iddialarını yineledi.

Trump ayrıca Latin Amerika ülkelerinden ABD'ye giderek daha fazla sayıda gelen göçmenlerin "ülkeyi mahvedeceğini" savundu ve bu göçlerin durdurulması gerektiğini belirtti.

3 Kasım'daki tartışmalı başkanlık seçimlerini Demokratların adayı Joe Biden kazanmış, Trump ise uzun süre seçim sonuçlarını kabul etmemişti.