Haberler
Giriş Tarihi : 21-09-2020 17:20   Güncelleme : 22-09-2020 10:21

Tüfekle Ev Basıp Küçük Kızın Ölümüne Sebep Olan Oğlu İçin Adliyede İntihara Kalkıştı

Osmaniye'de eski sevgilisinin evini tüfekle basıp o sırada 8 yaşındaki bir çocuğun ölümüne sebep olan şahıs, 28 yıl hapis cezası almıştı. Yargıtay'ın bu kararı az bularak cezayı 60 seneye çıkarması sonrasında adliyede sinir krizi geçiren zanlının annesi, ilaç içerek intihara kalkıştı.

Tüfekle Ev Basıp Küçük Kızın Ölümüne Sebep Olan Oğlu İçin Adliyede İntihara Kalkıştı

2012 yılında Kadirli ilçesine bağlı 7 Mart Mahallesinde kız arkadaşı Büşra T'nin evine pompalı tüfekle rastgele 4 el ateş eden Barış Soğancı'nın tüfeğinden çıkan kurşun o esnada eve ailesi ile birlikte misafirliğe gelen 8 yaşındaki Beyza Nur Çullu'nun başına isabet ederek ölümüne sebep olmuştu. 28 yıl hapis cezası alan gencin cezasını Yargıtay az bularak bozdu, Barış Soğancı tekrar yargılandığı davanın karar duruşmasında 60 yıl ceza alınca annesi adliye dışında ilaç içerek intihara teşebbüs etti.

Adliyeye çağrılan ambulansla Osmaniye Devlet Hastanesine kaldırılan Ayşe Soğancı yapılan müdahalenin ardından kurtarılarak taburcu edildi. Oğlunun işlediği suç karşısında cezasız kalmaması gerektiğini ancak verilen 60 yıl cezanın çok olduğunu belirten Ayşe Soğancı yaptığı açıklamada, "Oğlum bu suçu işledi kabul ediyoruz. Biz karşı taraf aile ile barıştık. Onların acısını da paylaşıyoruz. Onlar şikayetinden de vazgeçti. Oğlum 28 yıl ceza almıştı. Biz kabul etmiştik ancak Yargıtay cezayı az buldu. Bu sefer de oğluma 60 yıl ceza verildi. Ben babası tüm ailesi hepimiz yıkıldık. Adliyede intihar etmek istedim. Beni kurtardılar. Ben büyüklerimden yardım istiyorum. Sadece oğlum değil ailecek hepimiz ceza aldık. O içeride biz dışarıda kahroluyoruz. Oğlum bir suç işledi kabul ediyorum. Cezası ne ise çeksin. Cezasız kalmasın. Ama 60 yıl ceza çok fazla. Karşı taraf aile ile aramızda hiçbir husumet yok. Oğlum kasten 8 yaşındaki çocuğu neden öldürsün. Arasında nasıl bir husumet olacak" şeklinde konuştu.