Haberler
Giriş Tarihi : 13-05-2021 22:20   Güncelleme : 15-05-2021 21:10

Turizm Bakanlığı, Turistin Görebileceği Herkese "Aşılıyım" Maskesi Taktıracak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun "Turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız" açıklamasının ardından Turizm Bakanlığı da "Aşılıyım" yazılı maske uygulamasına geçti.

Turizm Bakanlığı, Turistin Görebileceği Herkese

Turizm Bakanlığının, yabancı turistlere Türkiye'yi tanıtmak amacıyla Türk Hava Yolları (THY) ile ortaklaşa hazırladığı utanç verici videoda "I'm Vaccinated" yani "Aşılıyım" baskılı maskelerin kullanıldığı ortaya çıktı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçtiğimiz günlerde "Turizm sezonuna güvenli bir şekilde girebilmek ve vatandaşlarımızın güvenliği için bazı tedbirler aldık, turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız" diye bir açıklama yapmıştı. Aşılama konusunda çuvallayan "şahsım hükûmeti", ancak yabancı turistler ülkemize gelebilsin diye Türk vatandaşlarını aşılama yoluna gidince Çavuşoğlu'nun söz konusu açıklaması büyük tepki çekmişti. Ardından Çavuşoğlu, sözlerinin 'yanlış yorumlandığını' iddia ederek açıklamasını sözüm ona düzeltti. Çavuşoğlu bu defa "Turistin gördüğü derken turistin uzaktan gördüğü değil, turistin geldiği otellerde ve tesislerde çalışan vatandaşlarımızı kastettiğimiz gayet açık ve net" dedikten sonra, Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanıp yayımlanan skandal bir video ortaya çıktı.

Söz konusu videoda kullanılan ifadeler şöyle:

"Bu yaz güvenli bir tatil mi arıyorsunuz? Türkiye'ye gelin. Önceki yaz milyonlarca ziyaretçi, temiz tatil yerlerinde eğlencenin tadını çıkarmıştı. Bu yaz da bütün çalışanlarımızı aşıladık. Sterilize edilmiş tatil yerleri ve aşılanmış çalışanlar! Biz buna 'Turizm için Çifte Güvenlik' diyoruz. Konuklarımız ise buna 'Gönül Rahatlığı' diyor. Gelin ve güvenli cennetin; Türk sahillerinin tadını çıkarın"