Haberler
Giriş Tarihi : 27-04-2021 12:04   Güncelleme : 27-04-2021 12:34

Türk Tipi Tam Kapanma

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, açıklamalarda bulundu.

Türk Tipi Tam Kapanma

"Türkiye genelinde turizm çalışanlarının hepsini aşılıyoruz. Mayıs sonuna kadar personel aşılanmış olacak" diyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turistleri kapsamayan tam kapanmada vatandaşa hiçbir destek paketi açıklanmazken, turistlere serbesti sağlanacağını açıkladı.

Ersoy, Antalya Belek'te bir otelde düzenlenen Türkiye-Ukrayna Turist Hakları ve Turizm Güvenliği Alt Çalışma Grubu Toplantısı öncesinde Ukrayna Kültür ve Enformasyon Politikası Bakanı Oleksandr Tkachenko ile ortak basın açıklaması düzenledi. 

Bakan Ersoy yaptığı açıklamada, “Perşembe akşamından itibaren uygulanacak kısıtlamalar turistleri kapsamayacak. Müze ve ören yerlerimiz onlar için açık olacak. Türkiye’de turist olmak avantajlı oluyor. Otellerimiz içerisinde Güvenli Turizm Sertifikasyonları var. Bu sene kriterleri 152’ye çıkardık. Daha fazla kural koyduk. Otellerin tamamı denetleniyor. Ayda en az 4 kere otellerimiz denetleniyor. 3 tanesi haber verilmeden denetleniyor. Türkiye genelinde turizm çalışanlarının hepsini aşılıyoruz. Mayıs sonuna kadar personel aşılanmış olacak. Geçen yıla oranla Türkiye turizm hizmetleri çok daha kontrollü ve daha sağlıklı olarak hizmet sunacak. Türkiye’ye tatile gelip ülkesine dönen turistlerde COVID bulunma ihtimali çok çok düşük çıktı. 10 binlerle ifade edilecek şekilde düşük çıktı. 10 bin üzerinde işletmenin Güvenli Turizm Sertifikasyonuna dahil oldu” ifadelerini kullandı.