Ekonomi
Giriş Tarihi : 14-10-2021 10:33   Güncelleme : 14-10-2021 10:33

Türkiye Artık Dünyanın En Büyük 20 Ekonomisinden Biri Değil

Türkiye "Dünyanın En Büyük 20 Ekonomisi" listesinde 21. sıraya geriledi.

Türkiye Artık Dünyanın En Büyük 20 Ekonomisinden Biri Değil

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde Türkiye ekonomisi her geçen gün erimeye devam ediyor.

Merkez Bankası'na yapılan siyasi-ideolojik müdahalelerle birlikte dolar lira karşısında son olarak 9,19 seviyesine ulaştı. 

Hükümet ekonomik büyüme masalları anlatırken ülke ekonomisinin rakiplerimize göre ne derecede büyüdüğü ortaya çıktı. CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın resmi Twitter hesabından "Uluslararası kuruluşların dün yayımlanan tahminlerine göre Türkiye, 2021’de dünyanın en büyük 20 ekonomisi liginden düşüyor" ifadeleriyle paylaştığı verilere göre Türkiye en büyük 20 ekonomi listesindeki yerini kaybetti.

"Ülkemiz AK Parti’nin esamesi okunmazken; 1990 yılında dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasına girdi" diyen Öztrak paylaşımında "1990 yılında dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasında olmayan Rusya, Endonezya, Suudi Arabistan ekonomileri bizi geçip ilk 20’ye girerken, Türkiye bu ülkelerin gerisine düştü" ifadelerine yer verdi.

Öztrak diğer paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi: "Türkiye 2018'de, Tek Kişilik Vesayet Rejimine geçmeden önce de dünyanın en büyük 17. ekonomisiydi. Tek Kişilik Vesayet Rejimiyle geçen 3 yılın sonunda, Türkiye artık en en büyük 20 ekonomi liginde yok. “Türkiye’yi uçuracak” dedikleri ucube rejim, Türkiye’ye lig düşürdü

Türkiye’nin en büyük 20 ekonomi liginden düşmesi, Erdoğan Şahsım Yönetiminde kaçırılan fırsatların ve kötü yönetimin göstergesidir. Tüm dünya bizden kötü diyerek, beceriksizliğinizi saklayamazsınız. Millet olanları görüyor, notunuzu veriyor. Sandık gelsin diye gün sayıyor."