Haberler
Giriş Tarihi : 20-06-2021 16:23   Güncelleme : 20-06-2021 18:54

Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi'nden Sezgin Baran Korkmaz Açıklaması

Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Avusturya'da gözaltına alınan Sezgin Baran Korkmaz'ın iade işlemlerinin başladığını duyurdu.

Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi'nden Sezgin Baran Korkmaz Açıklaması

Sedat Peker'in hedef gösterdiği kara para aklamayla gündeme gelen Sezgin Baran Korkmaz dün ABD'nin talimatıyla Avusturya'da tutuklanmıştı. Veyis Ateş ile olan iddialarıyla gündemi sarsan Korkmaz, Halk TV'de İsmail Saymaz'ın konuğu olan Ateş ile yüzleşmek için yayına bağlanmış, Veyis Ateş'in rüşvet istediği siyasilerin isimlerini ifşa edecekken yayından alınması tepki toplamıştı. 

Türkiye Korkmaz'ın iadesi için Avusturya'ya başvurmuştu.

Korkmaz'ın Türkiye'ye iade işlemleri için süreç başladı. 

Konuya ilişkin açıklama yapan Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, ''Söz konusu şahıs dün, 19 Haziran günü Viyana’dan takriben 260 kilometre uzaklıkta bir kasabada gözaltına alındı. Ve kendisi akşama doğru Viyana’ya getirildi. Hali hazırda Viyana Eyalet Ceza Mahkemesi’nde bulunmaktadır. Hakim karşısına çıkmayı beklemektedir. Kurallar gereği, doğal akış gereği yarın çıkması büyük bir ihtimal. Bizlerde bakanlığımızdan aldığımız talimat doğrultusunda gereğini yerine getirerek iade işlemleri için süreci 19 Haziran tarihiyle başlatmış durumdayız'' dedi.