Haberler
Giriş Tarihi : 08-04-2021 10:32   Güncelleme : 08-04-2021 10:32

Tuzla'daki Lüks Site Yönetiminden 'Olayı Basına Taşıdınız' Cezası

Tuzla'da 250 dairenin yer aldığı lüks sitede site sakinlerine yapılan baskıların haberleştirilmesi üzerine site yönetiminden yeni cezalar geldi.

Tuzla'daki Lüks Site Yönetiminden 'Olayı Basına Taşıdınız' Cezası

Tuzla'da bulunan 250 dairelik lüks bir sitede, inşaat firması geçici olarak site yönetimini üstlenmiş, yönetimi üstlenen firmanın 3 aydır site sakinlerine eziyet ettiği öne sürülmüştü.

Yetkisi olmadığı halde site sakinlerine cezalar kesen ve tehdit eden yönetimden şiakeyçi olan vatandaşlar durumu basına taşımış ve haklarını aramaya çalışmışlardı.

Site yönetimi tarafından  yapılan uygulamaların basında yer alması sonrası iddiaya göre, yönetim site sakinlerine uyguladığı para cezalarına hız kesmeden devam etti. Site sakinlerinden Gülgün Kolkanatlı olayın kamuoyuna yansıması sonrası para cezası aldıklarını belirterek, “Sesimizi duyurmak için medyaya başvurduk. Olayı basına duyurduğumuz için yine ceza kesildi. Basında yer alan görüntülerde bulunan ya da bulunmayan herkese bin ile 2 bin lira arasında cezalar kesildi” dedi.

Suları Kesiyorlar

Gülgün Kolkanatlı, ”1 buçuk senedir bu sitede oturuyorum. 1 sene içerisinde 3 aidat zammı 3 de gizli zam olmak üzere 6 kez zam yapıldı. Bunun yanı sıra ‘asgari ücret’ cezaları kesilmeye başladı. Cezalarını ödemeyen kişilerin ise su sayaçları sökülüyor. Özellikle pandemi döneminde bir sağlık görevlimizin evdeki suyu kesildi. Yine eşi yurt dışında olan iki çocuklu bir annenin suyu kesildi. Bizler de bu yaşanılanlara karşı çıktığımızda dolayı site yönetimi tarafından çete olarak nitelendirildik ve iş yerlerimize mailler gönderildi. Çocuğumun evde olduğu esnada ben aracımla otoparka alınmadım. Biz hukuk mücadelemizi sürdürmeye devam ederken bu yaşanılanların duyulması için medyaya başvurduk. Sesimizi duyurmak için medyaya başvurduğumuz gerekçesiyle basında görünen ya da görünmeyen tüm arkadaşlarımıza bin ile 2 bin lira arası cezalar kesildi” diyerek isyan etti.