Haberler
Giriş Tarihi : 13-07-2021 01:34   Güncelleme : 13-07-2021 01:34

Uğur Dündar: 20 Tugayı Silahlandırabilecek Kadar Kayıp Silahtan Söz Ediyoruz

Uğur Dündar, Sedat Peker'in ortaya attığı AKP Gençlik Kolları'na verilen kayıp silahlar iddiaları ile ilgili ürkütücü iddialar öne sürdü.

Uğur Dündar: 20 Tugayı Silahlandırabilecek Kadar Kayıp Silahtan Söz Ediyoruz

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz gecesi giriştiği darbe gecesinde kaybolan silahlara ilişkin konuşan Uğur Dündar, "20 tugayı silahlandırabilecek kadar kayıp silahtan söz ediyoruz. Tugaylar minimum 5 bin askerden oluşur. En az 100 bin kayıp silah söz konusu. Türkiye geçmişte çok kanlı olaylar yaşandı. Biz bu acı tabloyu yaşamış kuşaklar olarak kayıp silahlar dendiğinde tüylerimiz ürperiyor. Ülkeyi yönetenlerin de tüylerinin ürpermesi lazım. Bu silahların günü geldiğinde kime döneceğini hiç kimse kestiremez" diye konuştu.

Türk sınırlarının delik deşik olması ile ilgili eski bir istihbaratçı ile yaptığı bir röportajını hatırlatan Dündar, "Şu anda Türkiye’ye her türlü ağır silah, her türlü uyuşturucu girebiliyor. Türkiye kaçak silah ve uyuşturucu kaçakçılığı için bir üs haline geldi" dedi.

Kasayla Kalaşnikoflar

"Sedat Peker de son açıklamalarıyla bu paralel gücün nasıl kurulduğuna ve kimler tarafından devam ettirildiğine yönelik iddialarda bulundu. İsimler verdi, yer gösterdi, onu doğrulayan açıklamalar geldi arkasından" diyen Dündar, "Kasayla kalaşnikofların dağıtıldığını söyledi. Bu hakikaten ülkenin şu anda bir numaralı güvenlik sorunudur.Ben bundan daha önemli bir konu bugün için düşünemiyorum. Nerede kardeşim bunlar? Sedat Peker’in ilk iddialarından itibaren meclis soruşturma komisyonu kurulmalıydı. Ne yazık ki iktidar cenahının oylarıyla her girişim püskürtülüyor. Bu konu görmezden gelinecek bir konu değil. Özellikle muhalefet partilerinin bütün güçleriyle, kayıp silahlar konusunu yüksek sesle dile getirmeleri ve bu konunun üzerine gidip hesabın verilmesi gerektiğini ifade eden Dündar, “Halen bu silahlar kimlerde? Kardeşim kimler dağıttı bunu? Ne amaçla dağıttı? Mermileri kimler getirdi?" ifadelerini kullandı.