Haberler
Giriş Tarihi : 27-04-2021 21:29   Güncelleme : 27-04-2021 21:29

Uğur Dündar'dan Yılmaz Özdil'e Nazire: Üsler Kapanmadı, Türkiye Kapandı

Tam kapanma kararının çok geciktiğini belirten Dündar, "Açıkçası biz, Sayın Cumhurbaşkanı'nın ABD Başkanı Biden'ın Türkiye'yi soykırım ile suçlamasından sonra Türkiye'deki Amerikan üslerini kapatmasını bekliyorduk ama sevgili Yılmaz Özdil'in dediği gibi üsler kapanmadı, Türkiye kapatıldı" dedi.

Uğur Dündar'dan Yılmaz Özdil'e Nazire: Üsler Kapanmadı, Türkiye Kapandı

Gazeteci Uğur Dündar, KRT TV'de yayımlanan Şimdiki Zaman adlı programda, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı tam kapanma kararını değerlendirdi.

"GEÇ ALINMIŞ BİR KARAR"

Tam kapanma kararının çok geç alındığını belirten Dündar, şu ifadeleri kullandı:

"Tabii çok gecikme oldu. Sayın Aytun Çıray, sadece bir politikacı değil, devlette önemli görevler üstlenmiş, Sağlık Bakanlığında müsteşarlık yapmış bir hekim. Pandemi başladığında ben, kendimi karantinaya alırken onunla bir röportaj yapmıştım ve 14 ila 21 gün arasında acilen Türkiye’nin bir tam kapanmaya gitmesi gerektiğini belirtmişti. Aradan bir yıl geçti. Bu süreçte toplumu aydınlatma konusunda çok olağanüstü gayret sergileyen, varlığından onur duyduğumuz bilim insanlarından Profesör Ahmet Saltık ile pazar günü Sözcü’de tam sayfa yayımlanan bir söyleşi yaptım. Orada da değerli hocamız yüzde 95 oranında bir tam kapanmaya acilen, derhal gidilmesi gerektiğini söylemişti."

"ÜSLER KAPANMADI, TÜRKİYE KAPANDI"

"Açıkçası biz, Sayın Cumhurbaşkanı'nın ABD Başkanı Biden’ın Türkiye’yi soykırım ile suçlamasından sonra Türkiye’deki Amerikan üslerini kapatmasını bekliyorduk ama sevgili Yılmaz Özdil’in dediği gibi üsler kapanmadı, Türkiye kapatıldı. Ama ne kadar kapatıldı bu da tartışılır. Bence yüzde 95’e asla ulaşmayan bir kapalılık oranı ve ne yazık ki bundan mağduriyet yaşayacak olan, mağdur duruma düşecek olan yurttaş kesimleri hiçbir maddî destekle bu süreçte iktidar tarafından korunmayacaklar. Bu da üzerinde önemle durmamız gereken bir husus."