Haberler
Giriş Tarihi : 12-10-2021 11:14   Güncelleme : 12-10-2021 11:28

Uğuroğlu: Bahçeli'nin Cumhurbaşkanlığı Adaylığını MHP'liler Veto Etti

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, MHP'nin siyasi tutumuna ilişkin dikkat çekici bir yazı kaleme aldı.

Uğuroğlu: Bahçeli'nin Cumhurbaşkanlığı Adaylığını MHP'liler Veto Etti

Yeniçağ'daki köşesinde kaleme aldığı yazısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı adaylığını HDP'nin veto ettiğine ilişkin sözlerini hatırlatan Uğuroğlu, "Hem HDP'liler hem de İYİ Partililer bunu yalanladılar ve sert tepki gösterdiler. Ama asla yalanlanmayacak daha önemli bir iddiayı da ben ileteyim: MHP'liler de Devlet Bahçeli'nin cumhurbaşkanlığı adaylığını veto etti. Bahçeli cumhurbaşkanı adaylığını açıklayamıyor… 

Yetmedi; Devlet Bahçeli de Devlet Bahçeli'nin adaylığını veto etti. Bahçeli cumhurbaşkanı adaylığını açıklayamıyor… MHP'liler de Devlet Bahçeli de diyorlar ki; 'Cumhurbaşkanı adayımız muhterem Recep Tayyip Erdoğan'dır.' Tek bir MHP'li bu kararı içine sindiriyor mu? İktidar olmak istemeyen MHP, Cumhurbaşkanı olmak istemeyen Devlet Bahçeli…" ifadelerini kullandı.

2023'te yapılacak olan seçimde Erdoğan'ın aday olamayacağını belirterek "Bahçeli neden cumhurbaşkanı adayı olmuyor?" diye soran Uğuroğlu, yazısında şu ifadelere yer verdi: "Her şey ayan beyan ortada... Siyasi hayatlarını, hedeflerini AKP'ye ve Erdoğan'a entegre eden bir garip siyasi tavır ortaya koyuyor MHP. Sonra da kalkıp İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in cumhurbaşkanlığı adaylığını HDP'nin veto ettiği yalanını üretiyorlar.

Allah akıl fikir versin.

Önce kendi liderlerinin AKP'ye ve Erdoğan'a teslim olan tavrına baksınlar. Siyaseten ülkeyi yönetmeye aday olmayan MHP; gerçek muhalefet yapan, vatandaşın büyük ilgi ve desteği ile oy oranını tüm anketlerde yüzde 20'lere yükselten ve Türkiye'yi iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter rejim ile yönetmeye talip olan Meral Akşener'e iftira atıyorlar. MHP öyle bir suskunluk içindeki; Ege Denizindeki vatan toprağı 20 Türk adası, Yunanlar tarafından işgal edildi ve hatta tek tek edilmeye devam ediliyor. Yunan Cumhurbaşkanı, bakanları vatan topraklarımızda resmî devlet törenleri yapıyor devletimize meydan okuyor Devlet Bey umursamıyor."

Orhan Uğuroğlu'nun Yeniçağ'daki köşesinde yayımlanan "Zamlar dolu gibi yağacak" başlıklı yazısının tamamını okumak için tıklayınız.