Haberler
Giriş Tarihi : 08-09-2021 20:02   Güncelleme : 08-09-2021 20:02

Ulaştırma Bakanı'ndan Metro Tabelası Açıklaması: Herkesin Yaptığı Kendine

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, metro tabelalarında yapılan değişikliğe ilişkin açıklama yaptı.

Ulaştırma Bakanı'ndan Metro Tabelası Açıklaması: Herkesin Yaptığı Kendine

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan metroların duraklarında "U" harfli tabela kullanılması hakkında "Ulaştırmanın 'U'su. İsteyen 'underground' anlasın, ister 'UBA' anlasın. Biz Ulaştırma Bakanlığı olarak yaptığımız metroların ismini 'U' yapıyoruz" diye konuştu.

İBB'nin metrolarında da aynı uygulamanın başlayıp başlamayacağına ilişkin soruya "Herkesin yaptığı kendine, onlara biz karışamayız ki" yanıtını veren Karaismailoğlu, uygulamanın yabancılar için kafa karışıklığı yaratıp yaratmayacağına ilişkin soruya ise "Niye karışsın. Fark etmez, altında 'metro' yazıyor. Biz işin kendisine odaklanalım, İstanbul'da çok büyük işlerimiz var. 7 tane büyük metro işi yapıyoruz. 103 kilometre metro yapıyoruz.

Bunun Türk Lirası olarak karşılığı 60 milyar. Ama karşı tarafta hiçbir iş yapmadan, sırf algı operasyonları yapan bir yönetim var. O yüzden bundan rahatsız oldular zaten. Dünyanın aynı anda en çok metro yapılan şehri. Ama bunları da Ulaştırma Bakanlığı yapıyor. Bunu herkesin bilmesi lazım. Hiç kimsenin emek hırsızlığı yapmaması lazım" cevabını verdi.

Karaismailoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin tabela değişikliğine verdiği tepkiye yönelik olarak ise "Ona tepki vereceklerine ellerindeki işleri yapsınlar. Bir an önce ellerindeki metroları bitirsinler. Yaptıkları bir tane metro projesi, tamamladıkları bir tane metro projesi var mı? Onlara baksınlar" dedi.