Haberler
Giriş Tarihi : 27-03-2021 21:25   Güncelleme : 27-03-2021 21:25

Vatandaşa Hakaret Eden Çerkezköy Kaymakamı Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Çin virüsü denetimi yaptığı sırada bir vatandaşa "İndir şu arka ayaklarını" diyen Kaymakam Atilla Selami Abban hakkında soruşturma başlatıldı.

Vatandaşa Hakaret Eden Çerkezköy Kaymakamı Hakkında Soruşturma Başlatıldı

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinin kaymakamı Atilla Selami Abban hakkında, Çin virüsüne karşı belirlenen kuralların ihlal edildiği gerekçesiyle bir işletmede işlem yaparken bir vatandaşa hakaretamiz sözler sarf ettiği için soruşturma başlatıldığını duyurdu. Çerkezköy Kaymakamı Abban'ın denetim sırasında girdiği bir lokalde, masada oturan vatandaşlara yönelik tavrı tepki çekmişti.

"TASVİP ETMEDİĞİMİZ BİR DİYALOG"

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, olaya ilişkin sosyal medyada yaptığı açıklamada söz konusu kaymakamla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

"İçişleri Bakanlığı olarak kamu düzeninin tesisi amacıyla yürüttüğümüz birçok önemli görevin yanı sıra salgın hastalıkla mücadele sürecinde salgının yayılımını önlemek için başta denetim faaliyetleri olmak üzere sahada etkin bir şekilde görev icra edilmektedir. Koronavirüs salgınına dair denetim faaliyetleri vali ve kaymakamların koordinesinde ve bizzat iştiraki ile başarıyla sürdürülmekle birlikte zaman zaman sürecin getirdiği olumsuz davranışlara da üzülerek şahit olunmaktadır. Bu kapsamda, Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirlere aykırı davrandığı açıkça belirli olan bir iş yerine görevinin gereği olarak müdahale ederken tasvip etmediğimiz bir diyaloğa giren Kaymakamımız hakkında ilgili birimlerimizce gerekli soruşturma başlatılmıştır."

"İNDİR ŞU ARKA AYAKLARINI"

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, ilçede Çin virüsü denetimi yaparken dışarıdan gördüğü işletmenin içerisine girerek salgına karşı tedbirlerin ihlal edildiği gerekçesiyle işlem yapılmasını istemişti. Bu sırada masada oturan bir vatandaşa, "İndir şu arka ayaklarını" demişti. Kaymakam Abban, daha sonra görevlilere iş yerinin kapatılması talimatını vermişti.