Haberler
Giriş Tarihi : 23-09-2021 11:00   Güncelleme : 23-09-2021 11:00

Veyis Ateş, Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar Arasında Sosyal Medya Kavgası: 'Si.indirik Tipleri Ciddiye Alma Ağabey'

Veyis Ateş, Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar arasında sosyal medyada tartışma çıktı.

Veyis Ateş, Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar Arasında Sosyal Medya Kavgası: 'Si.indirik Tipleri Ciddiye Alma Ağabey'

Sezgin Baran Korkmaz'la yaptığı skandal telefon konuşmasının ortaya çıkmasının ardından ülkenin gündemine oturan ve Korkmaz'dan şantajla 10 milyon avro istediği iddia edilen Veyis Ateş HaberTürk'ten kovulmuş, sonrasında Halk TV'de İsmail Saymaz'a konuk olarak kendini savunmaya çalışmıştı. Sonrasında ise Marmaris Bozburun'da yanan bir teknenin Ateş'e ait olduğu ileri sürülmüştü.

Veyis Ateş'in dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımların ardından Uğur Dündar'ın sert tarizlerine uğradı.

Ateş yaptığı paylaşımlarda "Aklı hür, vicdanı hür, olayları çapraz okuyan, ideolojik körlükten uzak, her duyduğuna hemen inanmayacak kadar feraset sahibi kamuoyunun, çok kıymetli mensuplarına saygıyla…

Bazıları (sözüm ona gazeteci diye geçinen bazıları özellikle) bana soruyorlar, yazıyorlar: 'E’ hadi nerede suç duyurusu diye..!' Sizi buna tanık etmekten men ediyorum, değmezsiniz? Neden biliyor musunuz?

Ben yapmadığım bir şeyle iddia ve itham edilirken;biri, diğerine 'Para aldın' diyor. Diğeri ona canlı yayında bi’ küfretmediğini bırakıyor.Sonra öpüşüp koklaşılıyor,barışılıyor. Fonlanma listeleri çarşafçarşaf ortalığa saçılıyor.Bizim sözde gazeteciler havaya bakıp ıslık çalıyor.

Hoop! Bi’ saniye..! E hadi beni sîgaya çektiğiniz gibi onlara da sorsanıza..! 'Meslek büyüğü! abilerimiz..! Nedir bu durum? Tamam yanlış anlaşılmışsınız da neydi sizi beddualaşacak kadar hırçınlaştıran bu durum..!? “ diye…?

İşte bu ikiyüzlülüğünüzden sonra vazgeçtim sizlere bi’şi anlatmaktan, göstermekten… Gidin yatın! Tarafsız gazeteciyim ben' nidalarınıza da sifon çekin.

Yayın hayatım boyunca hep merkezde durmaya gayret ettim. Her konuya eşit süre tanıyarak konuk(ları) anlamaya çalıştım; anladığımı da aktarmaya…

Tüm bunları yaparken de dînî, fikrî, an’anevî tüm müktesâbatımı mümkün olduğunca yaptığım mesleğe, sorduğum soruya, ilettiğim yoruma katmamaya özen gösterdim. Aklım da vicdanım da ruhum da rahat. Akşam başımı yastığa hep rahat koydum.

Gelelim şu mevzuya… Katıldığım TV programında yapacağımı söylediğim herşeyi yaptım, yapmaya da devam edeceğim. Üstüme bir çamur atıldı ve ben bunu temizleyeceğim. Tek güvencem Hz. Allah ve yüce Türk adaleti.

Ve fakat… Yarın bir gün mahkeme kararları açıklandığında bunları da manşetlerinize, köşelerinize taşıyacak mısınız yoksa 'He’ tabi tabi..!' deyip buna da mı burun kıvıracaksınız? (Bence ikincisi..)Bu ikiyüzlülüğünüzden dolayı sizinle bir şey paylaşmayacağım.

Yaa bi’de… Akl-ı evvelin biri kalktı, Marmaris ‘de teknemi yaktığımı, sigortadan da para almak için bunu yaptığımı yazdı iyi mi…! Tekne sahibini ne tanırım, ne görmüşlüğüm var.

Bu yangının itfaiye raporunda , polis kayıtlarında teknenin kime ait olduğu ortaya çıkınca nereye kaçacaksın!? Hâlâ gazeteciyim diye ortalıkta gezecek misin(iz)? Neyse…. Seninle de mahkemede hesaplaşacağız, o zaman öğrenirsin tekne kime aitmiş..?)

Şu fânî hayatta başıma gelen iyi/kötü herşeye karşı şık durmaya gayret ettim; ucuzlaşmamaya, müptezelleşmemeye… Akıl ve beden sağlığım elverdikçe buna özen göstermeye dikkat edeceğim.

Biz bu mahallede kırk kişiyiz, hepimiz birbirimiz biliriz.' Kimler kimlerle, neler neler..! Şimdilik off the record..!Ama siz yine de bekleyedurun, bir gün belki.." ifadelerini kullanmıştı.

Uğur Dündar'dan Sert Yanıt

Ateş'in paylaşımlarının ardından Twiiter hesabından bir paylaşım yapan Uğur Dündar, "Veyis Ateş, Sen ana rahmine düşmeden iki yıl önce ben, canım pahasına halkın gerçekleri öğrenme hakkına hizmet ediyordum. Bugün de doğru bildiğim yolda yılmadan, dimdik ilerliyorum. Sen, benim meslek namusumu sorgulayacaklar sıralamasında ancak zurnanın son deliği olabilirsin!" ifadelerini kullandı.

Dündar'ın kendisine yönelik olarak yaptığı "Veyis Ateş bana göre gazeteci değildir. Bir "hiç" bile değildir!.." paylaşımına cevap veren Ateş "Bak; bu şimdi hiç olmadı Uğur Bey… Hani bir telefon görüşmemizde seni yayınıma davet etmişdim de sen gelemeyeceğini ilettikten sonra, gazeteceliğimi çok beğendiğini söyleyip sesimi de daha başka mecralarda da kullanmamı tavsiye etmiştin..!" ifadelerini kullandı.

Dündar ise Ateş'e cevaben "Kibarca reddetmiş, biraz da ironi yapmıştım!.." dedi.

Sedat Peker de Tartışmaya Dahil Oldu

Dündar'ın bu paylaşımını alıntılayan Ateş ise "Sevgili meslek büyüğümüz! Sanırım birazdan beddua seansına da başlarsınız. Ben size hakaret etmedim. Sadece n’oldu şu konu diye bir soru sordum. E’ hani bir yazınızda “Sevgili Veyis; yerinde olsam çıkar konuşurdum” demiştiniz ya; sorduğum, işte onun gibi bi’şi… Ne zaman..!?" dedi.

Yılmaz Özdil'in Uğur Dündar'ın paylaşımını alıntılayarak yaptığı "Altına imza atarım, hep söylüyorum, sikindirik tipleri ciddiye alma ağabey" paylaşımını alıntılayan Ateş, Nef'i'nin meşhur dizelerini -yanlış biçimde- yazarak karşılık verdi:

"Tahir Efendi bana kelp demiş; İltifatı bu sözde zahirdir. Benim mezhebim Malikidir, Zira itikadımca kelp Tahirdir.

Tartışmaların ardından Twitter hesabından bir paylaşım yaparak Ateş'i hedef alan Sedat Peker ise "Anonsçu veysi arkadaşlar söyledi, Uğur Ağabey’e saygısızlık yapmışsın. Habertürk’te yaptıklarından sonra başına neler geldi biliyorsun. Seni uyarıyorum, bu işlerden uzak dur. Yoksa tekrardan seni top 10 listesine alacağım" dedi.