Haberler
Giriş Tarihi : 09-01-2021 11:55   Güncelleme : 09-01-2021 11:55

WhatsApp'ın Türk Kullanıcılara Zorunlu Tuttuğu Koşullar AB'de Geçerli Değil

WhatsApp'in Türk kullanıcılara zorunlu tuttuğu yeni gizlilik koşullarını Avrupa Birliği (AB) ülkelerindeki kullanıcılar kabul etmeseler dahi uygulamayı kullanmaya devam edebilecek.

WhatsApp'ın Türk Kullanıcılara Zorunlu Tuttuğu Koşullar AB'de Geçerli Değil

ABD'li teknoloji devi Facebook'un sahibi olduğu WhatsApp, kullanıcılarına güncellenen koşullarını ve gizlilik ilkesini içeren bir bildirim yolladı.

Bildirimde, güncellemelerin "WhatsApp hizmeti ve verilerinizi nasıl işlediğimiz. İşletmelerin, WhatsApp sohbetlerini saklamak ve yönetmek için Facebook tarafından barındırılan hizmetleri nasıl kullandığı. Facebook şirket ürünlerinde entegrasyonlar sunmak için Facebook ile nasıl çalıştığımız" konularında daha fazla bilgi içerdiği belirtildi.

Kullanıcıların "Kabul Et" sekmesine tıklayarak, 8 Şubat'ta yürürlüğe girecek yeni koşulları ve gizlilik ilkesini kabul etmiş olacağının aktarıldığı bildirimde, "Bu tarihten sonra, WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için bu güncellemeleri kabul etmeniz gerekecektir. Hesabınızı silmeyi tercih ediyor ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız Yardım Merkezi'ni de ziyaret edebilirsini" ifadelerine yer verildi.

Güncellenen koşullarını ve gizlilik ilkesini 8 Şubat'a kadar onaylamayan kullanıcıların uygulamayı kullanamayacağını açıklayan WhatsApp, Avrupa Birliği (AB) ülkelerindeki kullanıcıların bu durumdan etkilenmeyeceğini duyurdu.