Haberler
Giriş Tarihi : 07-04-2021 09:56   Güncelleme : 07-04-2021 09:56

Yalova'da Uzaktan Eğitim Kararı

Yalova'da koronavirüsle mücadele kapsamında 1, 2, 3 ve 4. sınıflarda bugünden itibaren uzaktan eğitime geçileceği açıklandı.

Yalova'da Uzaktan Eğitim Kararı

Yalova İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, pandemiyle mücadele kapsamında resmi ve özel okulların 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında bugünden itibaren uzaktan eğitime geçileceğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu risk yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçilmelidir. Bu kapsamda, ilimizde vaka sayısı artışının önlenmesi amacıyla tüm resmi ve özel eğitim kurumlarının, özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okulları/sınıfları ve okul öncesi eğitim kurumları ile 8 ve 12. sınıflar hariç resmi ve özel tüm okulların 1, 2, 3 ve 4. sınıflarının 7 Nisan 2021 tarihinden itibaren uzaktan eğitime geçilmesine oy birliği ile karar verildi."