Haberler
Giriş Tarihi : 12-01-2021 13:36   Güncelleme : 12-01-2021 13:36

Yandaş Basının Yalanı Ortaya Çıktı: İzmir'deki İskeleye Agamemnon İsmi Bakanlık Gözetiminde Verilmiş

Yandaş gazetelerin, "Tunç Soyer iskeleye Yunan Kralı Agamemnon'un ismini verdi" haberinde gösterilen yüzer iskelenin isminin 2017 yılında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı gözetiminde verildiği ortaya çıktı.

Yandaş Basının Yalanı Ortaya Çıktı: İzmir'deki İskeleye Agamemnon İsmi Bakanlık Gözetiminde Verilmiş

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Agamemnon’ isimli yüzer iskele 2017 yılında yaptırılmıştır. Tunç Soyer’in iskelenin yapımıyla da adıyla da bir ilgisi yoktur. Birkaç gün sonra Urla’daki yerine dönecek olan yüzer iskele adını, Balçova’da hizmet veren Tarihi Agamemnon Kaplıcalarına ithafen turistik amaçla alır" denildi.

Tartışmaya konu edilen Agamemnon Yüzer İskelesi'nin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın da izniyle 2017 yılında hizmete girdiği belirtilen açıklamada, "Yüzer iskele, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Alsancak Pasaport Vapur İskelesi’nde başlattığı tadilat çalışmaları nedeniyle 29 Ekim’de Urla’dan geçici olarak getirilmiş, körfez içi sefer yapan İZDENİZ yolcu gemilerinin yanaşabilmesi için mevcut iskelenin yakınına bağlanmıştır. Tadilat çalışmalarının tamamlanmasının ardından kısa bir süre sonra tekrar Urla’ya götürülecek ve aynı isimle hizmet vermeye devam edecekti." ifadelerine yer verildi.