Haberler
Giriş Tarihi : 21-08-2021 09:20   Güncelleme : 21-08-2021 09:59

Yasa Dışı Göçmen Karşıtı Pankart Asan 6 Türk Gencinden Birine Saldırı

Yasa dışı göçmen pankartı astığı iddiasıyla gözaltına alınan 6 gençten biri olan Semir Yapıcı'ya saldırı düzenlendi.

Yasa Dışı Göçmen Karşıtı Pankart Asan 6 Türk Gencinden Birine Saldırı

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'un birçok noktasında astıkları iddia edilen yasa dışı göçmen karşıtı pankartlar nedeniyle gözaltına alınarak "Terörle Mücadele" polisleri tarafından sorgulanan 6 Türk gencinden biri olan Semir Yapıcı'ya saldırı düzenlendi.

Saldırının Yapıcı İstanbul Bahçelievler'de bulunan evinden çıktığı esnada pusuda bekleyen sopalı 3 saldırgan tarafından gerçekleştirildiği öğrenildi. Başından yaralanan Yapıcı, olay yerine sevk edilen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Saldırıyı gerçekleştiren şüphelilerin kim olduklarına yönelik olarak henüz bir bilgilendirme yapılmazken Yapıcı ve diğer 5 Türk genci, astıkları ileri sürülen yasa dışı göçmen karşıtı pankartlara ilişkin olarak Nihat Genç tarafından yapılan kışkırtıcı yorumlar ile kamuoyu önünde hedef gösterilmişti.

Ne Olmuştu?

Yapıcı'nın da arasında bulunduğu 6 Türk genci, "İzmir'in dağlarında çiçekleri yakanlar hesabımız sizinle", "Ülkemde mülteci istemiyorum" ve "Hudut namustu" gibi ifadeler yer alan pankartlar astıkları iddiasıyla gözaltına alınmış, olay kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı.

Kamuoyunda büyük destek toplayan 6 Türk gencinin ardından İYİ Parti ve CHP İstanbul teşkilatları, il ve ilçe başkanlıklarına kadar "Hudut Namustur", "Sınır Namustur" gibi pankartlar asmış, bu pankartlar da polis tarafından kaldırılmıştı.

Yapıcı ve Türkiye gündemine oturan 6 Türk Genci Nihat Genç, Celal Eren Çelik ve Erdem Atay gibi VeryansınTV yazarları tarafından "NATO Türkçüsü", "Gladyocu" gibi ifade ve iddialarla hedef gösterilmişti.

İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun hedef alındığı yumruklu saldırının üzerinden henüz saatler geçmişken Semir Yapıcı da saldırıya uğradı.


Muhammed Âkif