Haberler
Giriş Tarihi : 02-04-2021 12:47   Güncelleme : 02-04-2021 13:04

'Yatak' Sırası Beklerken Vefat Etti: "Ama Siz Yapın Kongrenizi"

"Nerdeyse 10 günden fazladır hastaneye yatış için bekliyorum. Yatak yok. Ama siz yapın kongrenizi" diyerek isyan eden Aslı Özkısırlar hayatını kaybetti.

'Yatak' Sırası Beklerken Vefat Etti:

24 Mart tarihinde yaptığı "Nerdeyse 10 günden fazladır hastaneye yatış için bekliyorum. Yatak yok. Ama siz yapın kongrenizi. Benim çektiğim ağrının eziyetin ne önemi var sonuçta. Sürünerek ölürsünüz umarım" paylaşımıyla AKP'nin kısıtlamalar sürecinde yaptığı kongrelere isyan eden Aslı Özkısırlar hayata veda etti.

Özkısırlar'ın ailesi kızlarının ölümü ile ilgili, “Bozyaka Araştırma Hastanesi’nde bir doktor vardı. 25 gündür yatak bulamıyordu. Durumu kötüydü. Doktorlar da bunu söyledi. Bu süreçte nefesi kesildi ve ciğerleri su topladı. Durumu ağırlaşınca Yeşilyurt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Orada yoğun bakıma kaldırıldı. Orada da yer olmadığı için Ege Yaşam Hastanesi’nde kaldırıldı. Durumu giderek kötüleşti. Bu sabah da vefat etti. Romatizmal bir hastalığı vardı. Kısa bir süre önce de stent takıldı” açıklamasını yaptı.

Aslı Özkısırlar'ın arkadaşı Erkan Erten ise “3-4 yıldır birbirimizi tanıyoruz. Aslı’nın mikrobik bir rahatsızlığı vardı. 90 kiloydu. En son 65 kiloya düştü. Bir süre yürüyemedi. Duymasında da sorun vardı. Uzun süre hastaneye yatmak için sıra bekliyordu. Defalarca kalbi durdu. Bu sabah da yaşamını yitirdi” dedi. Özkısırlar'ın naaşı, Altındağ’da bulunan Kokluca Mezarlığı’na defnedilecek.