Haberler
Giriş Tarihi : 28-05-2021 11:20   Güncelleme : 28-05-2021 11:20

'Yeliz', Soylu'nun Hedef Aldığı Emniyet Genel Müdür Yardımcısı'na Destek Çıktı

Süleyman Soylu'nun geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında hedef aldığı Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan'a AKP'den destek geldi.

'Yeliz', Soylu'nun Hedef Aldığı Emniyet Genel Müdür Yardımcısı'na Destek Çıktı

Sedat Peker yayımladığı ifşa videolarında Soylu hakkında ciddi iddialar ortaya koymuş, Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ın intihar etmesinde Soylu parmağı olduğunu ve kendisine verilen koruma polisinin de Soylu tarafından sağlandığını belirtmişti.

Bu iddialara cevap vermek üzere canlı yayına katılıp cevap vermeme konusunda tarihi bir gayret gösteren Süleyman Soylu, Hakan Çalışkan'ın intiharı hususunda susmuş ve Peker'e verilen koruma polisi ile ilgili, “16 Ocak 2015’te DHKP-C tehdidi ile kendisine koruma veriliyor. Şimdi esas iş bundan sonra. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, terörden sorumlu müdür de Mustafa Çalışkan. Nurettin Demir Kadıköy Emniyet Müdürü. Özgür Taşdemir emniyet müdürü ihraç edildi. En irtibatlı olduğu kişi Sedat Peker. 2015 yılında sanal bir tehditle Nurettin Demir kardeşinden kalan DHKP-C mirasıyla bir kurgu yapar ve koruma verilir” demişti.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan ise, Soylu'nun bu iddialarına "Allah'a sığınırım" diye cevap vermişti. Açığa alınma ihtimali ile ilgili de konuşan Çalışkan, “Türkiye’deki en dürüst insanı neden dolayı açığa alacaklar çok merak ediyorum. Çıksın bir görelim bakalım. Türkiye’de insanlar var. Dürüst siyasetçiler var. En başta Sayın Cumhurbaşkanı var. Mustafa Çalışkan gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak bir görelim bakalım. Çok merak ettim” demiş ve ayrıca, toplumun Soylu'nun açıklamalarından rahatsız olduğunu belirtmişti.

'Yeliz' kod adlı AKP milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı'dan Çalışkan'a destek geldi. Çamlı, "Emperyalist bir darbe girişimi olduğu açık olan, 15Temmuz ihaneti akşam ilk saatlerden itibaren meydanlarda olduğuna şahidim... O geceye ait birkaç resmi olsa da albüm çıkar mı bilmem..." dedi.