Haberler
Giriş Tarihi : 03-08-2021 09:23   Güncelleme : 03-08-2021 09:23

Yeni Akit: Kurban Derilerinin Gasp Edilerek THK'ya Teslim Edildiği Yıllarda Daha Çok Orman Yanmış

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, orman yangınlarına ilişkin yazısında skandal ifadelere yer verdi.

Yeni Akit: Kurban Derilerinin Gasp Edilerek THK'ya Teslim Edildiği Yıllarda Daha Çok Orman Yanmış

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, Türkiye'deki orman yangınlarına ilişkin bir yazı kaleme aldı. Habercilik anlayışı AKP'nin yararına yalan haberler yapmak olan Yeni Akit çalışanı yazısında "Kurban derilerinin gaspedilerek Türk Hava Kurumu'na teslim edildiği yıllardan örnekleri verelim.. 1994 yılında, DYP-SHP koalisyon hükümeti iktidarda iken.. Son 30 yılın en yüksek miktarda ormanını, yangında kaybetmişiz.. Söz konusu olan, 30 bin hektardan fazla bir alan.." ifadelerini kullandı. 

Uçak Fotoğrafı Gösterip Yangının Korkup Sönmesini mi Bekleyeceğiz?

Türk Hava Kurumu'na ait yangın söndürme uçaklarına yasak koyulmadığını, uçakların kullanılamaz durumda olduğu için söndürme işlemi yapamadığını savunun Karahasanoğlu, "Dün akşam itibari ile, 9 değişik yerdeki orman yangını, hâlâ devam ediyordu. Buyursunlar, gelsinler, istedikleri orman alanındaki yangını söndürsünler. İşte bunu dediğiniz an.. Gerçekleri söylemeye başlıyorlar.. 'Ama uçaklar şu an kullanılmaz durumda!'

O zaman, 'kullanılmaz durumdaki uçak' için, niye 'THK’nın uçağı var' diyorsunuz ki? Kullanılmaz durumdaki uçaktan bize ne? Yangın olan yerlerde, uçak fotoğrafı gezdirerek, yangının korkup, sönmesini mi bekleyeceğiz? Kendileri kabul ediyor, 'THK’nın uçakları uçabilecek durumda değil, bakımının yapılması gerekir' diye.. Sonra da.. 'THK’nın uçaklarını niye kullanmıyorsunuz' diyorlar" dedi.