Haberler
Giriş Tarihi : 20-12-2020 22:32   Güncelleme : 20-12-2020 22:32

Yerlikaya'dan Sahte Diploma İddialarına Yanıt: İspat Edilirse Siyaseti Bırakırım

Hamza Yerlikaya, Twitter üzerinden Engin Özkoç'a verdiği yanıtta lise diplomasının sahte olduğunun belgelenmesi durumunda siyaseti bırakacağını açıkladı.

Yerlikaya'dan Sahte Diploma İddialarına Yanıt: İspat Edilirse Siyaseti Bırakırım

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı ve Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’nın lise diplomasının bulunmadığının ortaya çıkmasının yankıları sürüyor.

Yerlikaya'nın lise diplomasında (resmi evrak) sahtecilik suçundan yargılandığı davanın kararında "Mevcut delil durumuna göre ancak sanığın sahte olan diplomayı bilerek kullandığı söylenebilir" denildiği ortaya çıktı. 

Sahte lise diploması kullandığı ortaya çıkan Hamza Yerlikaya, mahkemenin hükmü ertelemesiyle ceza almadı.

Sahtecilik suçundan yargılanan Yerlikaya sosyal medyadan, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un, "Doktoralı gençlerimiz bile işsizlikten evde otururken, lise diplomasının sahte olduğu mahkeme kararıyla tespit edilen Sarayzade Hamza Yerlikaya devletten 4 maaş almaya devam ediyor..." ifadelerine yanıt verdi.

Yerlikaya paylaşımında, "CHP’deki taciz ve tecavüz olaylarının üzerini kapatmak için her gün farklı bir yalana sarılarak iftira ve yalan kampanyası düzenliyorsunuz. Kaset kumpası mimarları!! Bu yazdıklarını ispat et edemezsen adisin, alcaksın, müfterisin, bilesin. Hodri meydan" dedi.

Yerlikaya, paylaşımın devamında ise "Tasması kimin elinde olduğu belli olmayan @enginozkoc ! Şimdi iyi dinle; eğer benim diplomasız olduğumu ve 4 maaş aldığımı ispat edersen ben herkesten özür dileyip siyaseti bırakıyorum. Aksi durumda sen ne yapacaksın? İspat edemzsen milletvekilliğinden istifa edecekmisin. Hodri meydan" ifadelerini kullandı.