Haberler
Giriş Tarihi : 03-01-2021 15:54   Güncelleme : 03-01-2021 15:54

Yılbaşında En Çok Satılar Ürünler

Zincir market Metro Türkiye, bu yılbaşı için yapılan alışverişlerde en çok talep gören ürünleri açıkladı.

Yılbaşında En Çok Satılar Ürünler

Zincir market Metro Türkiye, bu yılbaşı için yapılan alışverişlerde en çok talep edilen ürünleri açıkladı. Çin virüsü salgınının gölgesinde 2021'e girilirken, salgının engellenmesi için sokağa çıkma yasağı yılbaşına damga vurdu.

Yılbaşı alışveriş hacmi geçen yıla kıyasla yüzde 50,3 arttı. Yılbaşı için yapılan alışverişlerde ürün bazında sırasıyla atıştırmalıklar, et, süt ve süt ürünleri ilk üçte yer aldı. Ağaç, süs, dekorasyon gibi ürünlerde geçen seneye göre yüzde 46’lık bir büyüme yaşanırken bu ürünler arasında en fazla satışı yapılan ilk üç ürün sırasıyla çam ağacı, ağaç süsü için plastik toplar ve çam ağaçlarında kullanılan led ışıklar oldu.

Yılbaşı tatilinin sokağa çıkma yasaklarıyla birleşmesi günlük alışverişleri de etkiledi. Hijyen kategorisinde artış bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 137 olurken özellikle kolonya ve dezenfektanlar yüzde bin 95 artış ile en çok satılan ürünler arasında oldu.

Sofralar için en çok tercih edilen ilk üç ürün kıyma, çipura ve dana antrikot oldu. Hazır patlamış mısır ve cipslerde yaklaşık yüzde 60’lık bir artış gerçekleşirken kahvaltı dışında tüketilen özel peynirlerde yüzde 148, kuruyemiş, çerez, bisküvi ve keklerde yaklaşık yüzde 46, işlenmiş ette yaklaşık yüzde 111 artış görüldü.