Haberler
Giriş Tarihi : 30-03-2021 13:53   Güncelleme : 30-03-2021 14:03

Yine Aynı Düzen: Antalya Şehir Hastanesi İhalesini Özel Davetle Katılan Kolin İnşaat Kazandı

1 milyar liralık Antalya Şehir Hastanesi ihalesini, özel davetle ihaleye katılan Kolin İnşaat ve Nesma Yapı kazandı.

Yine Aynı Düzen: Antalya Şehir Hastanesi İhalesini Özel Davetle Katılan Kolin İnşaat Kazandı

AKP'ye yakın şirketlere ihale dağıtılması tepki çekmeye devam ederken, bir ihale haberi de Antalya'dan geldi. Antalya Şehir Hastanesi'nin yapımı için açılan ihale, ihaleye özel davetle katılan Kolin İnşaat ve Pekerler iştiraki Nesma Yapı İş ortaklığına verildi.

İhale kanununun doğal afet gibi önceden öngörülemeyen olağanüstü durumlar için öngördüğü, “21b-Pazarlık” maddesini sürekli kullanan AKP iktidarı, bu ihaleyi de bu usule göre gerçekleştirdi. Antalya Şehir Hastanesi ihalesi de bu yöntemle, duyuru ilanı yayınlanmadan, özel olarak davet edilen şirketler arasında oldu bittiye getirilerek yapıldı.

1 milyar 187 milyon 523 bin TL yaklaşık maliyet belirlenen Antalya 1000 Yataklı Şehir Hastanesi Yapım İşi İhalesi 29 Aralık'ta gerçekleşti. İhaleyi 990 milyon TL teklifle Kolin İnşaat ve Pekerler iştiraki Nesma Yapı İş ortaklığı kazandı.

Dünyada kamudan en fazla ihale alan 5. şirket olan Kolin İnşaat'ın üstlendiği Antalya Kepez'deki hastanenin inşaatı, 18 Mart'ta başlatılırken, 9 Mart'ta imzalanan sözleşmeye göre 8 Nisan 2023'te tamamlanması planlanıyor.