Haberler
Giriş Tarihi : 22-03-2021 12:39   Güncelleme : 22-03-2021 12:39

Yunanistan, Türkiye'ye Uçuş Kısıtlamasını Kaldırdı

Yunanistan Covid-19'un yayılmasını önlenmek amacıyla Türkiye ile doğrudan uçuşlara getirilen kısıtlamaların kaldırıldığı bildirdi.

Yunanistan, Türkiye'ye Uçuş Kısıtlamasını Kaldırdı

Yunanistan, Covid-19 nedeniyle getirilen kısıtlamalardan olumsuz etkilenen ekonomiyi yeniden canlandırmak için bugünden itibaren bazı kısıtlamaları kaldırma kararı aldı. Alınan kararlardan biri olan uçus kısıtlaması da kontrollü olarak kaldırıldı.

Yunanistan Sivil Havacılık Otoritesi, 06.00'da son bulan Türkiye ile uçuş kısıtlamalarının uzatılmaması kararı alındığı belirtildi.

Karara göre, Avrupa Birliği (AB) vatandaşları ve Yunanistan'da ikamet izni bulunan Türk vatandaşları Türkiye ile Yunanistan arasında karşılıklı seyahat edebilecek. Açıklamada, bazı istisnalar dışında diğer ülke vatandaşlarının Yunanistan’a havalimanından giriş yasağının 5 Nisan 2021'e kadar uzatıldığı kaydedildi.

Yolcuların ülkeye girişte havalimanında son 72 saat içinde alınmış negatif sonuçlu PCR testi sunmasının zorunlu olduğu belirtilen açıklamada, gelecek yolcuların 7 gün süreyle karantinada kalacağı belirtildi.