Haberler
Giriş Tarihi : 17-03-2021 09:41   Güncelleme : 17-03-2021 09:41

Zerrin Özer: Abi Dediğim İnsanın Tecavüzüne Uğradım

Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalına konuk olan Zerrin Özer, yıllar önce abi dediği kişinin tecavüzüne uğradığını açıkladı.

Zerrin Özer: Abi Dediğim İnsanın Tecavüzüne Uğradım

Zerrin Özer, Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalında yayınlanan 'Dur Bi Dinle' programına konuk oldu. Programda özel hayatıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yapan Özer, gençlik yıllarında tarzından ve kabarık saçlarından dolayı arkasından 'deli' diye seslenildiğini söyledi. Kabarık saçları yüzünden sık sık eleştirildiğini ve annesinin bile kendisiyle gezmek istemediğini söyleyen Özer, ''Vapurda bile annemin yanında oturamadım'' dedi.

Yıllar önce Ümit Güner isimli yapımcının tecavüze uğradığını anlatan usta sanatçı, "Adam geçenlerde vefat etmiş. Ölünün arkasından konuşulmaz ama hakkımı helal etmiyorum. Kıymetli ailesi ismin açıklanmasına bir şey demesin. Çünkü ilk defa siz ismini verdiniz" diyerek genç yaşta yaşadığı travmayı anlattı.

Özer, "Öyle bir şey var ki, genç kızsınız ve aileniz böyle bir şeye çok önem veriyor. Türkiye böyleydi o zaman. Muhafazakar bir ailem vardı. Şimdi ki gibi artık böyle iğrenç bir hale gelmemişti. Bir gün bu olay başıma bu olay gelmiş, dayak yiye yiye, yumruk yiye yiye. Üstümde 180 kilo bir adam. Bağırıyorum, ben onu hayatımda en yakın abim biliyorum. Ben o zaman başkasına aşığım ve bir tek ona anlatabiliyorum'' dedi.

Yaşadıklarını kimseye anlatamadığını belirten sanatçı, ''Annem Ankara'ya diğer ablamların yanına gitmişti. Tülay ablam burada, Sezen, Pakize abla ile çok yakın arkadaştı. Ben de evde tek kalıyorum, günlerce yorganı çekiyorum ağlıyorum. Diyorum ki, ben bunu Tülay ablama söylesem, Tülay ablam gider bu adamı vurur. Annem de bunu duyar kalp krizi geçirir. Ben aileyi bitirmiş olurum dedim. Susmam lazım dedim. Neler yaşadım bir Allah bir ben biliyorum" ifadelerini kullandı.

Tecavüzün ardından adamın yanından ayrılmak istediğini fakat durumu annesine anlatamadığı için annesinin izin vermediğini söyleyen Özer, ''Ben bu adamın suratına baka baka çalıştım. Sonra albüm yaptım, yine devam ettim. Zaman geçiyor, benim bir evlilik yapmam gerekiyor dedim. Ona da müsaade etmediler. Yıllarca ben bunu psikiyatristimle konuştum. 'Bunu içinden atman gerekiyor' dedi. Diyorlardı ya 'Zerrin hep ağlıyor, hep siyah gözlük takıyor' Kimseye bakamıyor ki Zerrin" dedi.