Haberler
Giriş Tarihi : 07-04-2021 21:57   Güncelleme : 08-04-2021 00:01

Zeytin Dalı Bölgesi Afrin'de 2 Şehidimiz Var

Gelen ilk haberlere göre alçak terör örgütü PKK/YPG'nin kalleş saldırısında iki kahraman Türk askeri şehit düştü.

Zeytin Dalı Bölgesi Afrin'de 2 Şehidimiz Var

Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın Twitter'dan yaptığı paylaşıma göre Afrin'de iki kahraman Türk askeri şehit düştü. Aktaş'ın paylaşımında şu ifadeler yer alıyor:

"Afrin temas hattı üzerindeki Kimar Bölgesi, Basilhaya köyünde bulunan askeri üssümüze hain terör örgütünün yaptığı saldırı neticesinde 2 kahramanımızın şehit olduğunu öğrendim. Şehit olan iki evladımızdan biri Bursa’mızdan... Milletimizin başı sağ olsun."

Millî Savunma Bakanlığının bölgedeki şehitlerimize ve çatışmalara ilişkin yaptığı resmi açıklamada ise şu ifadeler yer aldı:

"PKK/YPG terör örgütü tarafından Zeytin Dalı Harekât bölgesinde gerçekleştirilen saldırıda 2 Kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, verilen karşılık sonucu ilk belirlemelere göre en az 3 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirilmiştir."

"Bölgede belirlenen terör hedefleri ateş altına alınmaya devam edilmektedir. Şehit olan Kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."