Haberler
Giriş Tarihi : 06-09-2021 16:33   Güncelleme : 06-09-2021 16:43

Zorla Evlendirilmeyi Kabul Etmediği İçin Babası Tarafından Tinerle Yakılan 13 Yaşındaki Amara Kimsesizler Mezarlığına Gömüldü

Babası tarafından yakılarak öldürülen 13 yaşındaki Amara Dwla'nın cenazesine kimse sahip çıkmadı.

Zorla Evlendirilmeyi Kabul Etmediği İçin Babası Tarafından Tinerle Yakılan 13 Yaşındaki Amara Kimsesizler Mezarlığına Gömüldü

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesine bağlı Şıhmaksut Mahallesi'nde meydana gelen olayda Amara Dwla (13), üzerine dökülen tinerin alev alması nedeniyle yanarak hayatını kaybetmişti.

Amara'nın çığlıklarını duyarak daireye gelen ve kapıyı çekiçle kırarak içeri giren komşu Yaşar Kerpiç, Amara'nın kendisine "Babam kapıyı çekip kaçtı" dediğini belirtmiş, Amara'nın evlenmeyi kabul etmediği için önce sopayla dövüldüğünü, sonra da banyoda üzerine tiner dökülerek yakıldığını söylemişti.

Sonrasında ambulansla hastaneye kaldırılan Amara ambulansta ve hastanede kendisini babası ve kızkardeşinin yaktığını söylemiş, ancak doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamamıştı.

4 karısı bulunduğu öğrenilen Mohammad Dwla'nın bıçaklama suçundan arandığı ve eşini kaynar suyla yaktığı ortaya çıkmıştı.

13 Yaşındaki Amara'nın Cenazesine Sahip Çıkan Olmadı

 

Babası tarafından tinerle yakılarak 13 yaşında öldürülen Amara Dwla'nın ölüm haberi Lübnanlı annesine bildirilmesine rağmen cenazesine sahip çıkan olmadığı için Amara'nın cansız bedeni Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yeni Asri Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından kimsesizler mezarlığında toprağa verildi.