Bugün

Tarihin Affetmeyeceği Hain: Vahdettin | İsmail Kahraman'a Çıt Çıkaramayanlar Tunç Soyer'e Ateş Püskürdü: Peki, Tunç Soyer Haksız mıydı?

11 Eylül 2022 - 17:52
TAKİP ETTAKİP ET

Kurtuluş Savaşı'nın gerçekte hiç yaşanmadığını ima edecek kadar ileri giden eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a tek kelime etmeyen MHP lideri Devlet Bahçeli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in İstiklal Savaşı'nın başarısızlığı için elinden geleni yapan Vahdettin'e yönelik söylediği "100 yıl önceydi. Bu toprakları yönetenler, gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içindeydi" sözlerine tepki gösterdi. Peki, Tunç Soyer haksız mıydı?

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "100 yıl önceydi. Bu toprakları yönetenler, gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içindeydi. Gençleri, kadınları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler. Saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe attılar. Yine o sabah, tam da bu bulunduğumuz yerden, Kordon boyundan göğü yırtan bir ses yükseldi. O ses, sadece bir kurşunun sesi değil, İzmir’den tüm Anadolu’ya yayılacak bir direnişin müjdecisiydi" diye konuştu.