Bugün

Kılıçdaroğlu'nun Dikkat Çekici Konuşmasının Ardından CHP'liler 'Yanındayım' Paylaşımlarında Bulundu: Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu...

23 Eylül 2022 - 12:16
TAKİP ETTAKİP ET

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'li milletvekillerine hitap ettiği konuşmasında "Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" diye sormasının ardından aralarında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın da bulunduğu pek çok CHP'li isim "Yanındayım" temalı paylaşımlarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin milletvekillerine hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Ben sürekli yürümeye ve ilerlemeye kararlıyım ve hiçbir şey beni inandığım yoldan geri çeviremez. Bu ülkeyi seven insanların, gerçek vatanseverlerin umutları ve duaları her yerde bizimle birlikte yürüyor buna inanın. Ve yine buna inanın bu mücadelede halk düşmanlarını birlikte yeneceğiz ve özgürlük, doğruluk, adalete susamış halkımıza kurtuluşu beraber getireceğiz.

Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini de görüyorum. Artık karar verin. Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz, benimle olduğunuzu artık hissetmek istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum."

CHP liderinin açıklamasının ardından Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş gibi CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları başta olmak üzere tüm CHP'liler Kılıçdaroğlu'na yönelik "yanındayım" etiketiyle Twitter paylaşımları yapmaya başladı.