Haberler
Giriş Tarihi : 25-02-2021 16:57   Güncelleme : 25-02-2021 17:12

AKP'li Vekil, Tepki Çeken ''Asgari Ücretliler'' Açıklamasından Çark Etti

AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, tepki toplayan asgari ücret açıklamasını "Ben o sözleri apartman görevlileri için söyledim" diyerek düzeltmeye çalıştı.

AKP'li Vekil, Tepki Çeken ''Asgari Ücretliler'' Açıklamasından Çark Etti

AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer yerel bir televizyonda katıldığı programda, “Asgari ücret geçmişte 100 dolar civarında bugün ise 400 dolarlara çıkmış. Az, yeterli değil. Bu ülke zengin olsa da asgari ücreti üst seviyede verse. Türk ekonomisi sıkıntılı süreçte bile büyüyor ve bu ilerlemeyi yok sayamayız. Bugün bakıyoruz, eleştiren insanlar cep telefonlarını 6 ayda bir değiştiriyorlar. Arabalarını yılda bir belki de ikinci yılda değiştiriyorlar. Artık asgari ücretlimizin evinin önünde arabası mevcut” demişti. 

Açıklaması sosyal medyada gündem olan Tamer, ''İnanın bu sözleri ne zaman ve hangi kanalda söyledim onu bile hatırlamıyorum. TV Kayseri’de mi yoksa Kanal 38’de mi bilmiyorum. Dün akşam da TV Kayseri’deydim. Ama inanın hangi kanal olduğunu hatırlamıyorum! Benzer şeyler söyledim, doğru. Söyledim söylemesine de ben bu sözleri apartman görevlileri için söyledim. Çevrenize bakın her apartman görevlisinin kapısında bir araba var. Sonra ben bu sözleri bizden önceki yani 2002 önceki hükümet döneminde asgari ücretlinin alım gücünü mukayese etmek için kullandım. 2002 öncesi asgari ücretlinin alım gücü 100 dolar civarındaydı. Oysa bugün 400 Dolar civarında. Bunu ifade etmeye çalıştım." diyerek sözlerinden geri dönmeye çalışsa da eleştirilerin hedefi olmaktan kurtulamadı.