Haberler
Giriş Tarihi : 03-03-2021 15:50   Güncelleme : 03-03-2021 15:50

Akşener'den Fezleke Çıkışı: Bu Utanmazlığa Geçit Vermeyeceğiz

İYİ Parti lideri Akşener, HDP'li vekiller hakkındaki fezlekelere 'millet iradesini çiğnememek adına' geçit vermeyeceklerini açıkladı.

Akşener'den Fezleke Çıkışı: Bu Utanmazlığa Geçit Vermeyeceğiz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Akşener'in konuşmasında en çok dikkat çeken nokta ise bir süredir siyasetin gündemini meşgul eden fezlekeler konusu oldu.

Millet İttifakı çatısı altındaki partinin HDP'li vekiller hakkındaki fezlekeler TBMM Genel Kurulu'na geldiğinde nasıl bir tavır takınacağı yönündeki tartışmalara son noktayı koyan Akşener, terörle aralarındaki mesafeyi muhafaza ettiklerini, HDP'ye dair bakış açılarının değişmediğinin altını çizerek fezlekelere olumsuz yaklaştıklarını açıkladı.

Akşener'in konuya dair açıklamaları şöyle oldu:

"Sarayın bu haftaki yeni gündemi, fezlekeler oldu. Yalnız bu arkadaşlar nedense, kafayı bu fezlekelerin kendisine değil, İYİ Parti’nin bu fezlekelere ne diyeceğine takmışlar… Eylemsizliğiyle meşhur küçük ortak çıkmış kürsüye, her zamanki gibi ancak bağırıyor. Biliyorsunuz, argümanı yetmeyen durmadan bağırır. Türkçesi yetmeyen de durmadan söver. Bunlar da aynen öyle. Akıllarınca bu bağırmalarla, bu çağırmalarla bizi zora sokacaklar… Oysa bizim bu konuyla ilgili tavrımız o kadar net ki, arkadaşların yaptığı bu kadar tatavayı, eğlenceyle karışık bir şaşkınlıkla izliyoruz.

İlkesiz siyaseti düstur edinmişlerin, dün sövdükleriyle, bugün yoldaş olanların, dün yoldaş oluklarına da bugün sövenlerin bu netliğimizi yadırgamasını elbette anlıyorum. O nedenle, arkadaşların bu şaşkınlığını gidermek adına, bir kez daha, konuyla ilgili tavrımızı açıklamak istiyorum.

İYİ Parti, terörün yanında, yöresinde olmaz.
Mesela İYİ Parti, teröristle masa kurmaz, pazarlık yapmaz.
Mesela İYİ Parti, teröristin kafasından konfeti temizlemez.
Mesela İYİ Parti, seçim kazanmak için, terörist mektubuna, katil röportajına bel bağlamaz. İYİ Parti, her zaman milletinin yanında, demokrasinin yolundadır.
Mesela İYİ Parti, sandıkta başkasına oy verdi diye, milletine bela okumaz.
Mesela İYİ Parti, itirazı olan gencine, esnafına, çiftçisine terörist demez.
Mesela İYİ Parti, millet şehidine ağlarken, lebaleb kongrelerde sırıta sırıta konuşmalar yapmaz. İYİ Parti, hukukun yanında, adaletin peşindedir.
Mesela İYİ Parti, terörden siyaset devşirme peşinde olanların ipiyle, kuyuya inmez.
Mesela İYİ Parti, adaleti, siyasi hesaplarına meze yapmaya kalkanlara, alkış tutmaz.
Mesela İYİ Parti, milletin derdi konuşulmasın diye önüne getirilen fezlekelere, gözü kapalı el kaldırmaz.

İYİ Parti, o fezlekelerin önünü arkasını iyice okur. Çünkü İYİ Parti, o fezlekelerin önünde biri varsa, ardında da sizin olduğunuzu çok iyi bilir. Özetle İYİ Parti, Türk yargısının hazırladığı fezlekeye bakar, gereği neyse onu yapar. Bundan kimsenin endişesi olmasın.

Ama bu arada, Twitter fenomeni küçük ortak, tatava yapmayı bıraksın, “Yapacağım, her an yapabilirim, birazdan yapıyorum…” diye ağzına sakız ettiği, malum kapatma başvurusunu, ne zaman yapacakmış, onu söylesin. Hızlı olmasa da, ziyadesiyle öfkeli küçük ortak, hamaseti bıraksın, HDP eş genel başkanının, Sayın Erdoğan’la, nasıl kol kola yürüdüklerini anlattığı, Netflix belgeseli kıvamındaki açıklamalara cevap versin.

Kürsülerde fırtınalar estirip, icraata gelince, “aradığımız kişiye ulaşılamayan” küçük ortak, boş konuşmayı bıraksın, Uygur kardeşlerimiz için ne düşünüyorlar, Çin zulmü için ne yapacaklar, onu açıklasın. Bu vesileyle Çin’in, Uygur kardeşlerimize yaptıklarının “Soykırım” olarak tanınması için meclis grubumuzun, Yüce Meclis’e vereceği öneriye, Sayın Bahçeli ve arkadaşlarının da desteğini bekliyoruz. Tabii Sayın Perinçek’ten izin alabilirlerse…

Merak ediyorlarmış… İYİ Parti fezlekeler geldiğinde ne yapacakmış?...

Elbette, vatandaşı iki yumruk arasında sıkıştıran bu utanmazlığa geçit vermeyeceğiz. Elbette, milletimizin hür iradesine saygı duyacağız. Elbette, siyasi şovun değil, hakkın ve hakikatin yanında duracağız. Bu kadar basit, bu kadar net."