Haberler
Giriş Tarihi : 02-02-2021 10:42   Güncelleme : 02-02-2021 10:42

Bakan Selçuk'tan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime geçiş süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk'tan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada yüz yüze eğitime geçiş süreci ile ilgili aktarımlarda bulundu. 15 Şubat'ta yüz yüze eğitime başlanacağını belirten Selçuk, Köy okullarının da tam zamanlı olarak eğitime başlayacağını duyurdu. Öğrencilerin yüz yüze eğitime katılımlarının velilerin kararına bağlı olacağını söyleyen Selçuk, veli kararı ile okula gelmeyen öğrencinin yok yazılmayacağını ifade etti.

Ziya Selçuk, 15 Şubat'ta okul öncesi eğitimi veren anaokullarının da açılacağını belirtti. Selçuk, yaptığı açıklamada "15 Şubat pazartesi günü eğitime başlıyoruz. Köy okullarımızı tüm sınıflarda yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. Okul öncesine verdiğimiz önem bellidir. 15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarımızı da açma kararı verdik. İlkokullarımız açılması kararını verdik, yine seyreltilmiş şekilde haftanın 2 günü olarak devam edecektir. 1 Mart tarihinde sınav dönemindeki öğrencilerimiz de tam zamanlı olarak açılacak. Sokağa çıkma kısıtlaması olan gün ve saatlerde öğrencilerimiz izinli sayılacaktır. Öğrencilerimizin okullarımızda yüz yüze eğitime katılımları velilerimizin kararına bağlı olacaktır. Bu durumda çocuklarımız uzaktan eğitime devam edecek, devamsızlık sayılmayacak" ifadelerini kullandı.

Öğretmenlere yönelik aşı çalışmalarına da değinen Selçuk, "Yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimiz için şubat ayı içinde aşı planlaması yapılmaktadır. Önümüzdeki süreçte farklı sınıf düzeylerinde il bazlı olarak yüz yüze eğitime başlanması kararları alınabilecektir" şeklinde konuştu.