Haberler
Giriş Tarihi : 06-09-2021 13:44   Güncelleme : 06-09-2021 14:28

Gazeteci Barış Pehlivan: Ahmet Çakmak'ın Avukatları Tehdit Altında

Gazeteci Barış Pehlivan, "Hudut namustu" pankartı astıktan sonra alıkonulan Ahmet Çakmak'ın avukatlarının da tehdit altında olduğunu açıkladı.

Gazeteci Barış Pehlivan: Ahmet Çakmak'ın Avukatları Tehdit Altında

Halk TV'de Gökmen Karadağ tarafından sunulan Açıkça programında yaptığı açıklamalarda gazeteci Barış Pehlivan, "Ahmet Çakmak'ın avukatları diyor ki 'Biz de şu an tehdit altındayız. Ne olur Halk TV'de söyleyin, biz de şu anda tehdit altındayız. Aranıyoruz, telefonlarımıza tehditler geliyor. Ahmet Çakmak'ın başına gelenlerin aynısının bizim de başımıza geleceğine dair tehditler geliyor' diyor" diye konuştu.

Savcılığın Tutuklama Yapması Gerekiyor

"Savcılığın isim isim verilen bu meseleye dair gözaltı yapması gerekiyor, ifade alması gerekiyor, bana kalırsa tutuklama yapması gerekiyor" diyen Pehlivan "Geçtim, avukatlar can güvenliğinden şüpheli. İsmini veremiyor avukatlar ya! Anlatabiliyor muyum? Konuştuğum avukatlar 'İsmimi anmayın, n'olur' diyor. Çünkü korkuyorlar çünkü onlar da aileleri ile tehdit ediliyorlar. Hal böyleyken ben kime güveneceğim? Emniyete güvenemiyorum, savcıya güvenemiyorum. Kime güveneceğim? Çok çok acı bir durum" ifadelerini kullandı.

Ne Olmuştu?

6 Türk genci İstanbul'un çeşitli yerlerine "Hudut namustu" gibi yasa dışı göçmenlerin sınırları delik deşik etmesine karşı çıkan pankartlar asmış, kısa süre içerisinde gözaltına alınarak terörle mücadelede sorgulanmışlardı.

Kısa süre sonra ise 6 Türk gencinden biri olan Semir Yapıcı'ya evinin önünde saldırı gerçekleştirilmiş, saldırıya ilişkin olarak Bahçelievler Ülkü Ocakları Başkanı 4 gün sonra gözaltına alınmıştı.

Geçtiğimiz günlerde 6 Türk gencinden biri olan Ahmet Çakmak Twitter hesabından söz konusu pankartı Buğra Kavuncu'nun kendisine para karşılığında astırdığını söylediği şüpheli bir video yayımlamış, yakınları Ahmet'e ulaşılamadığını ve videonun tehdit altında çekildiğini düşündüklerini söylemişti.

Daha sonra ise Ahmet Çakmak'ın savcılıkta verdiği ifade ortaya çıkmıştı. Çakmak savcılıkta söz konusu videonun tehdit altında çektirildiğini, ailesi üzerinden tehdit edildiğini ve alıkonulduğunu söylemişti.