Haberler
Giriş Tarihi : 04-03-2021 21:24   Güncelleme : 04-03-2021 21:56

Hakan Taşıyan, Hayata "Hesabım Bitmedi Seninle" Diyor

Ankara Şehir Hastanesi’nde yaklaşık dört aydır tedavi gören gönül dostu şarkıcı Hakan Taşıyan (47) sağlığına kavuşabilmek için karaciğer nakli bekliyordu. Bugün doktorlardan umut verici bir haber geldi.

Hakan Taşıyan, Hayata

Gönül dostu Taşıyan için geçtiğimiz günlerde acil olarak böbrek ve karaciğer nakline ihtiyaç olduğu duyurulmuştu. Donör bekleyen ünlü sanatçının sosyal medya hesabından yapılan son paylaşım ise sevenlerini bir nebze olsun mutlu etti. Taşıyan, adeta "hesabım bitmedi" dedi.

Açıklamada, "Karaciğer donörü ile ilgili gelişmeler mevcuttur. Fakat nihai karar doktorlarımızın tetkikleri sonucu netleşecektir. Allah’ın izni ve sizlerin dualarıyla güzel gelişmeler olacaktır, inşallah. Gelişmeler hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Dualarınızı eksik etmeyin" ifadeleri yer aldı.

Öte yandan Taşıyan'ın ailesinden alınan örnekler sonucunda kız kardeşinin böbreğinin Hakan Taşıyan'a nakledilebileceği belirlenmişti.

DERMANI VAR, ÇARE BULUNDU

Bugün akşam saatlerinde ise Hakan Taşıyan'ın yakın arkadaşı Hakan Yılmaz, karaciğer nakli için donörün bulunduğu müjdesini verdi. Gönül dostu şarkıcı Taşıyan, ameliyata girmeden önce, "Dualarınıza ihtiyacım var gönül Dostlarım. Tekrar görüşmek dileğiyle" diyerek sevenlerine seslendi.

Yılmaz, geçtiğimiz günlerde, "Böbreğini kız kardeşinden alacaklar. Ancak karaciğer nakli ile gerçekleşeceği için bekliyoruz. Ayrıca '0rh+ ve Brh+' kan grubundaki kişilerden karaciğer alınabiliyor. Ailesindeki tüm yakınlarının kontrolleri yapıldı ancak hiçbirinin dokusu uyuşmadı. Kendisi ailesiyle görüşüyor. Konuşmasında herhangi bir sıkıntı yok. Bu konuda hastanemiz çok iyi. Ayrıca Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca da gerçekten konuyla çok alakadar, bu vesileyle kendisine tekrar tekrar teşekkürlerimizi iletiyoruz. Dünyaca bilinen doktorlar tarafından süreç takip ediliyor. Karaciğer bulunduktan sonra inşallah sağlığına kavuşup bu hastaneden ayrılacak. Sosyal medyadaki paylaşımdan sonra bizleri ve bakanlığı arayan çok kişi oldu" şeklinde konuşmuştu.