Haberler
Giriş Tarihi : 21-12-2020 10:35   Güncelleme : 21-12-2020 10:35

İmamoğlu'nun Açtığı Dosyaya Valilik Soruşturma İzni Vermedi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP döneminde yapılmış olan bir usulsüzlük dosyasını daha ortaya çıkardı.

İmamoğlu'nun Açtığı Dosyaya Valilik Soruşturma İzni Vermedi

2018'de İBB'nin kendi şirketi Medya A.Ş'ye ihale ettiği tanıtım işleri için ödenen 15 milyon 458 bin TL'lik harcamayı yargıya taşıyan Ekrem İmamoğlu, AKP dönemine ilişkin bir dosyayı daha açtı.

İBB Teftiş Kurulu, 2016’da yapılan yeşil alan ihalesinde belediyenin 2.5 milyon lira zarara uğratıldığını belirledi. 4 eski yönetici için soruşturma açılmasını istedi. Valilik, izin vermedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Teftiş Kurulu, 21 Eylül 2016'da gerçekleşen İBB Başkanlığı Yeşil Alan ve Tesisler Yapım Müdürlüğü'nce "İstanbul Genelinde Yeni Yeşil Alanların Yapım İşi" ihalesini inceleyerek bir rapor hazırladı. Bu ihale kapsamında yapılan eksik işlerle ilgili 2 milyon 494 bin 11 TL kamu zararı tespit edildi.

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre, Kamu zararına neden oldukları tespit edilen eski İBB Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürü, eski Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı ve o dönem ihale yetkilisi olan İBB eski Genel Sekreter Yardımcısı hakkında düzenlenen rapor, soruşturma izni için İstanbul Valiliği'ne gönderildi. Ancak valiliğin soruşturma izni vermediği öğrenildi. İBB'nin uğradığı 2.4 milyonluk kamu zararının 4 eski İBB yöneticisinden tahsili için düzenlenen rapor da İBB Mali Hizmetler Daire Başkanlığı'na gönderildi.