Haberler
Giriş Tarihi : 02-09-2021 15:52   Güncelleme : 02-09-2021 15:52

Polise 'Şerefsiz' Diyen AKP'li Vekil Hakkında Suç Duyurusu

HKP, kendisini durduran trafik polisine hakaret eden AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu.

Polise 'Şerefsiz' Diyen AKP'li Vekil Hakkında Suç Duyurusu

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Mersin’in Erdemli ilçesinde ihbar üzerine aracını durduran trafik polisine 'şerefsize bak' diyerek hakaret eden AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu. 

HKP avukatları, AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan hakkında, “Hakaret”, “Görevi Yaptırmamak İçin Direnme”, “Kamu Görevlisinin Suçu Bildirmemesi”, “Suç Delillerini Yok Etme, Gizleme veya Değiştirme”, “Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama” suçlarını işlediklerini belirterek İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

HKP avukatları dilekçede, polis memurunun salt görevini yaptığı için hakarete ve tehdide maruz kalmasının ve açığa alınmasının suç olduğu iddiasıyla söz konusu isimler hakkında soruşturma yürütülerek kamu davası açılmasını talep etti.

Konuya ilişkin açıklama yapan HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak, "İdareciler tamamen siyasilere yani AKP’ye yaranmak için yapmışlardır bunu. Polisler bu toplumda en güvencesiz kesimlerden bir tanesidir. Sendika hakları yok, angaryaya maruz kalırlar. Yaptıkları stresli iş karşılığında da yeterli ücret alamazlar. Dolayısıyla Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu ülkedeki tüm haksızlıkların, kanunsuzlukların karşısında olan ve tüm toplumsal kesimlerin uğradığı sıkıntılarına tercüman olan bir parti olarak, mazlumun yanında zalimin karşısında olduğumuz için, Erdemli’de haksızlığa uğrayan polis memuru kardeşimize sahip çıkmak amacıyla bu suç duyurusunda bulunuyoruz. Mersin AKP Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Mersin Valisi, Mersin İl Emniyet Müdürü hakkında bugün itibariyle İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur" dedi.