Haberler
Giriş Tarihi : 02-04-2021 23:35   Güncelleme : 03-04-2021 00:06

Sıradan Bir Türk Vatandaşı Hastanede Yatak Bulamadığı için Öldü, Aynı Gün AKP'li Hastaya Özel Uçak Tahsis Edildi

AKP'ye yakın isimlerden Erdal Yetimova, yakalandığı Çin virüsü sebebiyle durumu ağırlaşınca AKP'li bir milletvekilinin araya girmesi sonucu İngiltere'nin başkenti Londra'dan Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans uçakla Türkiye'ye getirilerek tedavi altına alındı. Aynı gün, akciğer rahatsızlığı olan Aslı Özkısırlar adlı bir Türk vatandaşı ise 25 gün boyunca hastanede boş yatak beklerken yaşamını yitirdi.

Sıradan Bir Türk Vatandaşı Hastanede Yatak Bulamadığı için Öldü, Aynı Gün AKP'li Hastaya Özel Uçak Tahsis Edildi

İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşayan Erdal Yetimova Çin virüsüne yakalandı. Hastaneye başvuran Yetimova'ya, rahatsızlığının ağır seyretmediği gerekçesiyle evde tedavi uygulanacağı belirtildi. Tedavisi evde sürerken durumunun ağırlaştığını ifade eden Yetimova, ailesi tarafından bir kez daha hastaneye götürüldü. Yetimova'nın ağırlaşan durumu üzerine aile, AKP İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya'ya ulaştı. AKP'li vekil, derhal lüzumlu bütün girişimlerde bulundu. Böylece Yetimova, Sağlık Bakanlığına ait bir ambulans uçakla Londra'dan İstanbul'da hususen getirilerek Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan AKP İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, "Büyük Türkiye vatandaşını yalnız bırakmaz. Kovid tedavisinin yanı sıra, Türkiye'ye nakli için gönderilen uçağımıza ambulans araç hizmeti dahi verilmeyen Union of International Democrats İngiltere Başkanı kardeşim Erdal Yetimova'yı kuyruğunda Türk bayrağı olan Ambulans uçağımız ile İngiltere'den Türkiye'ye getiriyoruz. Süreci başından sonuna kadar takip eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere; T.C. Sağlık Bakanlığı Bakanımız Dr. Fahrettin Koca, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Efkan Ala'ya emekleri için teşekkür ederim" ifadelerine yer verdi.

BÜYÜK TÜRKİYE "SIRADAN" BİR VATANDAŞINI YALNIZ BIRAKTI

İzmir'de takı satarak geçimini sağlayan Aslı Özkısırlar, akciğer rahatsızlığı sebebiyle tedavi görmek için 25 gün boyunca hastanelerde yatak bulamamıştı. Özkısırlar, Twitter'da konuyu dile getirip Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya isyan etti. Günlerce tedavi için yatak arayan Özkısırlar, bu sabah yaşamını yitirdi. Kendi vatanında garip olan talihsiz vatandaşımız yaptığı son paylaşımda, "Nerdeyse 10 günden fazladır hastaneye yatış için bekliyorum. Yatak yok. Ama siz yapın kongrenizi. Benim çektiğim ağrının eziyetin ne önemi var sonuçta. Sürünerek ölürsünüz umarım" dedi.

İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI

Çarelerinin tükendiği bir zamanda sosyal medyanın gücüne güvenerek yaptığı paylaşımda, hastanede yatak bulamadığı için Büyük Türkiye'nin devlet büyüklerinden yardım isteyen Aslı Özkısırlar’a nihayet 2 gün önce hastanede yer bulunmuştu. Bu iki günde iki kez kalbi duran talihsiz kadın, Büyük Türkiye'de sıradan bir vatandaş olmanın bedelini bu sabah yaşamını yitirerek ödedi.

Bunun üzerine açıklama yapan İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, “Hastane yatakları tam dolu olmamasına rağmen uygun koşullar sağlanana kadar romatoloji servisine yatışının ertelenmesine karar verilmiştir” diye garabet bir ifade kullandı.